חברי MyTzadikהרשמה חינם!
אדמו"ר רבי מרדכי רוקח מבילגוריי
תאריך הילולא: כ''ה חשון מקום קבורה: ישראל
דרכי גישה

טבריה: שדרות אליעזר קפלן. בבית החיים העתיק, ביציאה מטבריה לכיוון צמח מצדו הימני של כביש 90 מהכניסה שבאמצע החומה יש לעלות בשביל ולאחר כ – 90 מטר נמצא הציון משמאל לשביל
(בסמוך ציוני אדמו"ר אברהם יהושע העשיל מקופטשיניץ, אדמו"ר יהודה הורוויץ מסטוטשין, אדמו"ר יוחנן מסטולין קרלין, אדמו"ר יעקב דוד ברוך מווארקא, אדמו"ר יצחק קאליש מאמשינאו, הצדקת בכורה בוחבוט, ר' אברהם אביחצירא, ר' חיים אבואלעפיא, ר' יהודה ליב סלונים, ר' מנחם מענדיל מוויטבסק, ר' מנחם מענדיל מפארימשלאן, ר' נחמן מהאראדענקא, ר' שלמה הכהן ור' שמחה בונם).

אביו: אדמו"ר רבי ישכר דוב מבעלזא.
אמו: הרבנית חיה דבורה.
אשתו: הרבנית מרים (בזיווג שני).
בנו: אדמו"ר רבי יששכר דב מבעלזא (מזיווג שני).
אחיו: אדמו"ר רבי אהרן מבעלזא (אח חורג). ר' יהושע רוקח מיארסלוב ור' שלום רוקח מאפטא.
אחותו: הרבנית העניא (בעלה בזיווג ראשון: אדמו"ר רבי ברוך הגר מסרט-ויז'ניץ ובזיווג שני: ר' נפתלי פרלוב מתל אביב).
סבא: אדמו"ר רבי יהושע (מצד אביו), ר' אברהם שמואל פטשעניק מברעזנא (מצד אמו).

נולד בעיר בעלזא (אוקראינה) בשנת ה'תרס"ב.
בגיל 25 החל לכהן כאב"ד בילגוריי (פולין). נשא לאישה את בתו של ר' משה אהרן מקוברין. עם פרוץ מלחמת העולם השנייה שלח את אשתו שהייתה בעלת אזרחות רוסית וילדיו אל בית הוריה ברוסיה והחל לנדוד ממקום למקום עד שהצטרף אל אחיו (אדמו"ר רבי אהרן מבעלזא) ששהה כפליט בפרמישלן. לאחר שהוברחו מגטו בוכניה על ידי קצין הונגרי לשעבר תמורת ממון רב, הגיעו בט"ו אייר ה'תש"ג להונגריה ושהו בבודפשט עד כ"ד טבת ה'תש"ד. כאשר נודע להם שהגסטאפו עוקב אחריהם ודורש מממשלת הונגריה את החזרתם לידי השלטונות הגרמניים שוב הוברחו ויחד עם אחיו עלה לארץ ישראל.
בט' שבט ה'תש"ד הגיע לארץ ישראל חסר כל, התיישב בתל אביב והחל יחד עם אחיו לשקם את חצר חסידות בעלזא. ייסד את החדר החסידי הראשון בתל אביב ברחוב אחד העם וכיהן כנשיא מוסדות החינוך של חסידות בעלזא בתל אביב ובירושלים.
לאחר שנודע לו כי אשתו וילדיו נרצחו, נשא לאישה בשנת ה'תש"ו את בתו של ר' צבי גליק מסאטמר ובח' שבט ה'תש"ח נולד בנם היחיד אדמו"ר רבי יששכר דב מבעלזא.
בתשרי ה'תש"י חלה באופן פתאומי, מצבו התדרדר במהירות ולאחר כחודש השיב את נשמתו ליוצרה.
מספריו:
• פרשת מרדכי