חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
עיצוב אתר ובנייתו - תהליך העבודה תקין
אפשר לנסח את הכותרת מעט אחרת: בניית אתר ועיצובו - תהליך העבודה התקין. זה בזה כרוכים בבנייה והעיצוב. המה והאיך הם כלים שלובים. עיצוב אתר אינו רק החזות החיצונית שלו. עיצוב אמור להיות לא רק יפה ואסתטי אלא להקל על  הגולש, לאפשר לו גלישה נעימה ויעילה באתר.
מי שמופקדת על עיצוב אתר היא מעצבת גרפית הבכירה. חשוב להיפגש אתה לאפיון ולהגדרת מהות האתר, מטרתו, קהל היעד שלו ועוד. במהלך הפגישה צריכות להינתן תשובות לשאלות כגון כיצד ייראה האתר, כמה עמודים יהיו בו ומה הם יכללו. אופי האתר וסגנונו, ובעיקר- כיצד לבנות ולעצב אותו כך שישיג את המטרה העיקרית שלשמה הוקם.

אתר משול לעץ, שיש לו ענפים רבים.
בניית עץ האתר מאפשרת לראות את המבנה שלו, את מיקום האלמנטים השונים בו, את ההירארכיה בין התכנים. חשוב שהשורה התחתונה - זו שאמורה להניע גולש פוטנציאלי להיהפך ללקוח, תהיה באמצעות פעולה פשוטה: הקשה על מקש מסוים, מילוי פרטים בטופס מקוון המופיע בעמוד הראשון.
העמוד החשוב ביותר באתר הוא הדף הראשי שלו - המהווה שער כניסה לאתר, חלון ראווה וכרטיס הביקור שלו. אם לחדד - הוא מהווה את תעודת הזהות. מאחר ש- כאמור- הצורה והתוכן כרוכים זה בזה, חשוב לעצב את העמוד בעיצוב המשרת את התוכן. צבעוניות נעימה, תמונות, בחירת פונטים קריאים, כל מה שיוצר אווירה מזמינה, ובאמצעותם מיתוג המוצר או השירות,
עיצוב אתר על בסיס מערכת וורדפרס (מערכת קוד פתוח) מאפשרת בניית תבניות ההולמות את התכנים ואת מאפייניו הפונקציונאליים של האתר. חשוב לציין, שגם אם יש לכם אתר זה מכבר - ניתן לשדרג אותו באמצעות עיצובו מחדש. ידוע כי אותה גברת בשינוי אדרת היא בכל זאת גברת אחרת.

אתר בעולם משתנה
בתקופה, שבה עצם השינוי הוא המשתנה הקבוע היחיד, חשוב להיות ערני ודרוך לעדכן, להתעדכן, ליזום ולהגיב. להיות נגיש וזמין 24/7, לתת לגולש בכלל וללקוח בפרט תחושה כי הוא חשוב ונחשב, כי באתר הוא יוכל למצוא מענה לצרכיו, לרצונותיו.
עיצוב אתר על בסיס מערכת וורדפרס, שהיא מערכת ניהול נוחה וקלה לתפעול, מקל על מתן ביטוי חזותי מתאים לשירותים או למוצרים שמעדכנים כל העת. שינויים מחייבים, לעתים, הוספה או גריעה של פריטים, מבצעים והנחות תקופתיים, קופוני הנחה ושאר הטבות שאמורות לעורר, לגרות ולהניע לרכישה.
עיצוב אתר דינמי מהווה חלק בלתי נפרד מבנייתו, שלעולם אינה מושלמת. אתר עסקי חייב להיות אתר דינמי, וככזה הוא לעולם לא בבחינת "מוצר מוגמר". החובה וההכרח להיות כל העת עם האצבע על הדופק - כדי לחוש אותו ולהתנהל על פיו באופן מושכל - מצדיקה ולא אחת אף מחייבת לשכור את שירותם של אנשי מקצוע בתחום בניית אתר ועיצובו לליווי ולהדרכה שוטפים. בהצלחה!