חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
בנייה של חנות מקוונת למגזר הדתי – איך מוכרים תשמישי קדושה ויודאיקה לדתיים באמצעות הרשת?

העולם הולך ומתקדם והטכנולוגיה מגיעה בימינו גם למקומות הוותיקים והמסורתיים ביותר. תשמישי קדושה ואביזרים שונים אשר אנשים מהמגזר הדתי נוהגים להשתמש בהם, נרכשו ועדיין נרכשים בחנויות פיזיות שלחלקן ישנו וותק של עשרות שנים. עם זאת בעליהם של אותן החנויות מבינים אף הם, כי בניית חנות מקוונת יכולה להועיל עד מאוד לקידום המכירות של העסק ולהוביל לכך שהיקף הרווחים יגדל באופן משמעותי, בנוסף לחשיפה גדולה של העסק בפני קהל רחב הרבה יותר מבעבר.

מהי חנות מקוונת לתשמישי קדושה ועבור מי היא מיועדת?
הקמה של חנות אינטרנטית לממכר פריטי יודאיקה ותשמישי קדושה, עשויה להיות רלוונטית לקהל הדתי על כל גווניו, מהסיבה הפשוטה שיש בקנייה בחנות שכזו שני יתרונות דומיננטיים:
1.    אין צורך להגיע פיזית עד למקום החנות עצמו. באופן כזה, גם אדם המתגורר בירושלים לדוגמה, המעוניין לרכוש פמוטים כמתנה לרגל חתונה קרובה או סט תפילין חדש לשימוש יומיומי, יוכל לבצע רכישה אפילו אם המקום שבו מאוחסנת הסחורה המוצעת למכירה – נמצא בכלל בנהריה. חנות מקוונת מאפשרת ביצוע קנייה מכל מקום בארץ בנוחות מרבית.
2.    בהמשך לכך, רכישה מקוונת מייצרת נגישות עבור קהל יעד שהיה שמח לקנות את הסחורה, אך איננו מסוגל להגיע לחנות הפיזית בשום סיטואציה בשל נכות וללא קשר למקום המגורים. באופן כזה נוצרת הרחבה של קהל הלקוחות הפוטנציאלי, בנוסף למוניטין חיובי עבור העסק המאפשר בכך מתן שירות גם עבור נכים. ישנה אפשרות לבנות חנות מקוונת שהיא נגישה בעצמה, משמע שניתנת בה האופציה להגדלת הפונטים עבור כבדי ראייה למשל ועוד פונקציות נוחות אחרות לאנשים עם מוגבלויות. שיטוט בחנות האינטרנטית באמצעות לחיצה על המקלדת, מסייע ליצירת חווית קניה מהנה ומעודד ביצוע רכישה בפועל.

האם ישנם דגשים מיוחדים בבניית חנות וירטואלית עבור המגזר הדתי?
חשוב להבין כי בבנייה של חנות מקוונת עבור כל עסק שהוא, ישנו צורך בשימת דגש על מאפייניו של קהל היעד עבורו מוקמת החנות וכאשר מדובר במגזר הדתי – על אחת כמה וכמה. אנשים המורגלים ברכישת תשמישי קדושה באותה החנות הקטנה שבפינת הרחוב שבו הם גרים מזה שנים, כנראה יתקשו מעט להתרגל לבצע את הקניות שלהם באמצעות המחשב.
תפקידו של בונה האתרים במקרה כזה, אם כן, הוא לייצר חווית קנייה הדומה כמה שרק אפשר לרכישה הפיזית, כזו המעניקה תחושה נוחה, מוכרת ובעיקר נעימה עבור הגולש שומר המצוות. כדאי לתת את הדעת באופן מיוחד באשר לגרפיקה שאיננה צעקנית מדי, פירוט מרבי של הנתונים והמידע של כל פריט ופריט בחנות וכמובן סגירת האפשרות לביצוע רכישה עם כניסת השבת ופתיחת האופציה לעשות זאת במוצאי השבת. הכרת קהל הלקוחות הייחודי והתאמת האתר הנבנה אל צרכיו, יובילו לבניה של אתר שעשוי להעלות בצורה משמעותית את כמות המכירות בעסק, לרווחת הרוכשים ובעלי החנות כאחד.