חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
צמצום מזיקים ונזקים
כמה פעמים יצא לכם לפגוש בבית אורח שבהחלט לא הזמנתם אליכם מעולם, אורח אשר משתייך לקבוצה לא מאוד נעימה של מזיקים וחרקים? זה קורה לא פעם, בוודאי בחודשי הקיץ כשהחום הגדול מושך אותם אל תוך הבית, אל פחי הזבל ואל שאריות המזון שנשארו על השיש. חומרי ריסוס ביתיים יכולים לפתור את הבעיה נקודתית, אבל יש מקרים שבהם גם זה לא מספיק. למשל, מכת נמלים עשויה לדרוש טיפול מעמיק יותר מאשר ריסוס, ואת זה תגלו כשהנמלים יחזרו שוב, גם לאחר שריססתם וחיסלתם את הפולשים הקודמים. אלא שהדברה צריכה להתבצע על ידי מדביר מקצועי, שנוקט בכל כללי הזהירות הדרושים כדי להבטיח שהנזק שייגרם ישפיע אך ורק על המזיקים – ולא עליכם. היו בעבר מקרים שונים שבהם חומרי הדברה פגעו בבני אדם ואף בחיות המחמד שלהם, ואין כל סיבה לקחת סיכונים כאלה, בוודאי כשאפשר למנוע אותם מראש על ידי בחירה בגורם שיודע בדיוק מה צריך לעשות ואיך.

בוחרים מדביר אמין
הצעד הראשון באיתור מדביר מקצועי, הוא השיחה עם החברים ועם בני המשפחה. סביר להניח שאתם לא האנשים היחידים בעולם שזקוקים לשירותי הדברה, והאנשים הסובבים אתכם הזמינו מדביר בזמן זה או אחר. ההמלצות שלהם חשובות מאוד, משום שהם יודעים לומר האם ההדברה הייתה מועילה, איזה שירות הם קיבלו והאם הורגשה השפעה כלשהיא על בני הבית בעקבות חומרי ההדברה ששימשו את המדביר. במהלך שיחתכם עם המדביר שאתם שוקלים לשכור לצורך המשימה הזו, חשוב שתבדקו באילו חומרים הוא משתמש ומה ההשלכות האפשריות של השימוש בהם. אם הוא יסביר לכם שאתם צריכים להתרחק מהבית לכמה ימים, אתם צריכים להתכונן לכך מראש, כדי שתוכלו למצוא חבר או בן משפחה שיארח אתכם, וגם כדי שתדעו איך השגרה שלכם תושפע בעקבות ההדברה.

עוד טיפים קטנים
מחירי ההדברה משתנים בין מדביר למדביר, ובין חברות שונות. אתם בוודאי מעוניינים לצמצם את העלות ולבחור במדביר שמחירו אטרקטיבי יותר, אבל חשוב מאוד לוודא שהוא מציע לכם לא רק מחיר טוב – אלא גם אחריות. אם תשלמו מחיר נמוך כעת אבל תצטרכו להזמין מדביר אחר בהמשך, לאחר שהמזיקים יחזרו להופיע, תצאו בנזק כספי גדול יותר מאשר תכננתם. אין שום סיבה שתשלמו פעמיים, כך שגם אם תשקיעו מעט יותר בפעם הראשונה, לפחות תהיו רגועים לגבי משך הזמן שבו יישאר ביתכם נטול חרקים, נמלים, ג'וקים והפתעות אחרות.