חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
כיצד לבחור בטלית המתאימה ביותר לבית הכנסת?
בחירת טלית מתאימה לבית הכנסת למומחים ולחסרי הניסיון.
הטלית היא אחד מהסממנים המרכזיים והמובהקים ביותר לדת היהדות וניתן לראותה  בימי שישי ושבת על גברים ובני נוער בלכתם לבית הכנסת ובחזרתם משם לאחר התפילות. לבישתה מציינת את קדושת היום וקדושת המעמד. כמו למשל באירועים כמו בר מצווה, בריתות וחתונות. לאלו המסורתיים והמקיימים את מצוות התורה ניתן לראות את הטליתות גם לאורך כל ימי השבוע. אלו האחרונות נקראות טלית קטן בכדי להבחין בינן לבין הטליתות המשמשות לבתי הכנסת.
למי שכבר מומחה ובעל ניסיון בבחירת טלית מתאימה יוכל בכל רגע לגשת לחנות ולבחור טלית בשבילו או בשביל בני משפחה. יש גם שכבר יכולים לבחור בעזרת האינטרנט טלית איכותית מבית משכן התכלת שתותאם לצרכיו. ככל שנכיר את הנושא ונכיר את סוגי הטליתות השונים כך יותר קל לבחור.
אך מה לגבי אלו שאינם בקיאים ואינם יודעים כיצד לבחור. אם נלך ברחובות העיר, נוכל למצוא מספר חנויות קדושה ומספר רב של אפשרויות שהחדשים מביננו ילכו לאיבוד מהמרחב הנרחב.

מתי נדרשת הטלית?
שיחות רבות ופסיקות רבות נעשו בנושא לבישת הטלית בגלל היותה מוטמעת כל כך במסורת הדתית. כל אחד יבחר את בחירתו בהתאם לאסכולה בה הוא הולך ומאמין. ישנם כי יגידו שאת הטלית יש ללבוש מרגע פתיחת העיניים, כלומר מתחילת היום ועד לסופו. יש שיגידו שאת הטלית יש ללבוש כל עוד לובשים את בגדי היום וברגע שמחליפים לבגדי הלילה ניתן להסיר את הטלית ואין חובה לבישה.
השיח סובב  גם בעיטוף הטלית בימי השבת והחג. בזמני התפילות השונות. באילו תפילות ואם בכולן. אלו אשר לומדים בישיבות גם הם נתונים לפירושים ולהחלטה כיצד ומתי ללבוש את הטליתות.

על מה נשים דגש בבחירת טלית מתאימה?
גם אם אין חובה על פי ההלכה לצבע מסוים של הטלית, עדיף לבחור צבע לבן כמו גם חוטי הציצית בכנפות הטלית. חשוב לוודא שהציציות קיימות שכן בלעדיהן הטלית פסולה לשימוש.
היבט נוסף הוא החומר ממנו מכינים את הטלית ונהוג להכינה מצמר אך ישנם המכינים את הטלית ממשי או חומרים אחרים. במקרה זה, חשוב לבדוק מה הנהוג ומה מותר מבחינת הרבנים ועדיף להתייעץ בנושא למי שאינו מכיר מה נדרש.
אמנם  ישנם מדדים ברורים ביותר אודות פתח הצוואר של הטלית האיכותית וישנן דעות  על המרחק של פתח הצוואר מגבולות הטלית ושיעור הצוואר. אך כיום, ישנן מספר אפשרויות שנועדו כדי להתאים את הטלית לכל אחד וצרכיו.
בכל בחירה באשר היא חשוב לוודא שהטלית נוחה ומותאמת כדי לוודא שאכן יהיה בה שימוש והיא לא תישאר במדף העליון בארון ללא שימוש.