חברי MyTzadikהרשמה חינם!
fjrigjwwe9r3tbl_mysite_mytzadikAds:code
מדוע כל כך כדאי לערוך בר מצווה?
אין ספק כי אנו חיים בתקופה מרגשת וזאת עקב העובדה כי לאחר אלפיים שנות גלות חזרנו לארצנו ואנו חיים כעם עם מדינה חזקה אשר שומרת עלינו ומבטיחה כי אנו נהיה גאים במורשתנו. על רקע זה אפשר להבין מדוע כל כך הרבה אנשים חשים כה קרוב אל הדת היהודית. היהדות היא סלע חיינו והיא המרכז בשביל מאות אלפים אם לא מיליונים בארץ. על רקע זה ברור מדוע כל כך הרבה אנשים מקפידים לבצע את הטקסים והמנהגים היהודים לא רק בחגים ומועדים אלא לאורך כל השנה. כאן המקום להזכיר כי אחד הטקסים החשובים ביותר ביהדות ללא כל ספק הוא הבר מצוה. הטקס הזה אשר מסמל את המעבר של הילד לגבר הוא לב לבה של היהדות ויש לו השפעה אדירה על משפחת הילד ועל הילד אשר חוגג את בר המצווה ולכן רואים שאף אחד לא מוותר על הטקס הזה.

מדוע כל כך כדאי לערוך את הבר מצווה בכותל?
אם אתם רוצים לחגוג בר מצווה מוצלחת אתם חייבים לחשוב על המיקום שבו הבר מצווה תיערך. כאן המקום לומר כי המקום הטוב ביותר לחגוג בר מצווה הוא דווקא בכותל. כן בר מצווה בכותל היא דרך נהדרת להתחבר לשורשים ולעשות טקס אשר כל מי שיהיה נוכח בו יזכור אותו למשך שנים ארוכות. אין ספק כי יש חיבור רגשי בין יהודים ובין הכותל וזאת עקב הסמליות האדירה של המקום. כל מי שמבקר בכותל לא יכול שלא להתפעם מהקדושה של המקום ועל כן זה צריך להיות הספוט הראשון שאתם צריכים לחשוב עליו אם הילד שלכם חוגג בר מצווה.

האם לתת לילד להיות שותף לארגון הבר מצווה?
אין ספק כי אחת השאלות החשובות ביותר שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא האם העובדה כי הילד הוא כעת גבר אומרת כי יש לתת לו דריסת רגל בארגון הבר מצוה? אם כן הדבר תלוי מאוד באופי של הילד ובאופי שלכם ההורים. בכל מקרה ההמלצה הכי טובה שניתן לתת היא שגם אם אתם משתפים את הילד בארגון הבר מצוה בסופו של יום ההחלטה הסופית צריכה להיות שלכם ושלכם בלבד מכיוון שלכם יש יותר ידע ויותר חכמת חיים בכדי לארגן את הבר מצוה הטובה ביותר ואין זה משנה אם אנו מדברים על בר מצווה בגן או בכותל או בכל מקום אחר.