חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
גרי אלפמון הוא יועץ כושר מנוסה, שהיה חייל מצטיין בימ"מ ושימש כיועץ כושר לגופים רבים, בהם משטרת ישראל, הימ"מ ואפילו השב"כ. כיום הוא מפעיל חדר כושר משלו, בנתניה, ומייעץ לאנשים באופן פרטי בנוגע לכושר גופני.
בימים אלו, של מאמץ עולמי להילחם בנגיף הקורונה, קורא גרי לא לשכוח גם את הדברים הבסיסיים של כושר גופני, של אימון יומי ושל השקעה בגוף.
"מלבד החשיבות הגדולה של כושר גופני באופן כללי", אומר גרי אלפמון, "הרי שבימים כאלו יש משמעות נוספת לאימון יום יומי- הן במובן הרפואי של התגברות על המחלות והקשיים הגופנים, והן למצב הרוח והתחושה האישית". אימון יום יומי, גם בכלים פשוטים ובחדר סגור במקרים של ח"ו בידוד, יעזור מאוד ויסייע למצב הרוח וליכולת של הגוף להתמודד.
ניתן לבצע אימוני כושר פשוטים, כאלה שיפעילו את הלב והריאות, כמו קפיצות במקום, ריצה במקום, שימוש בכלי כושר שונים... אם יש בבית, ומתוח את השרירים במתיחות "מקצועיות" שניתן לראות באינטרנט ועוד. כמו כן חשוב מאוד לעשות תרגילי כושר שמפתחים כח גופני, כמו כפיפות מרפקים, תרגילי כח שונים ואפילו מתיחות שחוזרות על עצמן. כל אלה יתנו לגוף את הכח הדרוש ויפעילו את השרירים למרות המצב המורכב שבו אנחנו נמצאים.
אז ככה - "דבר ראשון מתאוששים, קמים מהמסכים, מהטלוויזיה או האינטרנט... ומתחילים לחשוב על פעילות גופנית. בשלב שני - שמים מזרן על הרצפה או שטיח עבה... ומתחילים, קצת, להפעיל את הגוף. אפילו אם לא תעשו תרגילים מורכבים ולא תגיעו לשיאים של יכולת - כמעט מיד תרגישו איך מצב הרוח משתפר ומתעודד..."