חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
ארץ ישראל נקנתה בדם וייסורים, העם היהודי חי בגולה שנים רבות עד אשר זכה, לאחר מסעות ארוכים ונדודים בלתי פוסקים ברחבי העולם ובעיקר מאירופה, להגיע לארץ המיוחלת. כיום, תודה לא-ל, ישראל הפכה למעצמה תיירותית בקרב יהודים מרחבי העולם ובעיקר יהודים המגיעים מארצות הברית, מברוקלין וניו יורק, להם דרישות מיוחדות, כאשר הם מגיעים לישראל לחופשה או לאירוע משפחתי של קרוב משפחה וכמובן איך לא תושבי הארץ אשר מגלים עניין בחופשה כהלכה בארץ ישראל.

טיולים בארץ זה חלק בלתי נפרד מחופשה בישראל אבל לא רק, הלינה היא חלק חשוב בחופשה בעיקר שמדובר על חופשה באזור מרוחק כגון: באזור הצפון או באזור הדרום, אז צריך לחשוב על פתרון שיכול להיות בדמות: דירות אירוח לדתיים, צימרים ביישובים עם בתי כנסת סמוכים וכמובן מכולת אשר תאפשר לציבור הדתי לרכוש מוצרים להכנת המזון הדרוש לחופשה. פרט חשוב ביותר הוא שהדירות והצימרים צריכים להיות בעלי מטבח כשר.

מעבר ללינה שצריכה להיות מותאמת לציבור החרדי-דתי, גם האטרקציות והפעילויות אשר הן חלק בלתי נפרד מהחופשה צריכות לשמור שבת. כך למשל טיול ג'יפים - החברה המנהלת חייבת להקפיד על שמירת השבת. גם פעילויות ספורט ימי, קארטינג ועוד – צריכות לעמוד בקריטריון זה.
לאור זאת אפשרויות הבילוי, הן מצומצמות יותר וצריכות להיות מלוות בתכנון מוקדם ומוקפד כדי להלום את צרכיו של ציבור זה. משפחות או זוגות מחפשות גם לצאת לטיול או לבקר בשמורות הטבע וכאן מגוון האפשרויות רחב הרבה יותר, קיימים פארקים רבים מאוד, אשר ניתן לעשות בהם מגוון פעילויות כגון: מנגל ואפילו לינת שטח, אחת הדוגמאות המובהקות בצפון לאתר המאגד בתוכו יתרונות רבים הוא גן לאומי חורשת טל אשר נמצא סמוך ליישוב הצפוני שאר יישוב.

לטייל בישראל  גם באזור הדרום אפשרי ואף מומלץ, שמורת הטבע עין גדי היא אחת השמורות המיוחדות בישראל מעבר להיותה שמורה מסודרת ומונגשת בחלקה, היא מאפשרת רחצה באזורים מסוימים, דבר אשר מגדיל את האטרקטיביות שלה עבור משפחות חרדיות מרובות ילדים, אשר מחפשות גם אטרקציות ומקום לפרוק אנרגיות עבור הילדים.

הציבור החרדי הוא ציבור שהולך ומגלה עניין בטיולים בישראל לרוחבה ולאורכה, עדות לכך היא שבשנת 2018  נפתח קורס מדריכי טיולים לציבור החרדי. דבר המאפשר להחדיר את ערכי ארץ-ישראל ולהעצים את חווית הטיול למגזר החרדי.
מעבר לכך קמו סוכנויות המתמחות בארגון טיולים בארץ ובחו"ל תוך מתן דגש על הפרמטרים כגון: היעד הנבחר; כשרות; התאמה מדויקת לצרכי הציבור החרדי; מדריך שומר מסורת; מיקום  הנופש; מניין וכדומה.
לסיכום: תפירת חבילת נופש מושלמת אשר משלבת הנאה תוך שמירה על ההלכות ויסודות היהדות הינה משימה לא פשוטה אך בעידן הדיגיטלי, הדבר קל יותר וידידותי הרבה יותר.