חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
הכלב, חברו הטוב ביותר של האדם ידוע בתור חיה שאינה בררנית יותר מידי באוכל והוא יאכל כמעט כל מה שניתן לו לאכול, כולל דברים שאינם בהכרח בריאים עבורו ועלולים לעשות לו נזק. בתור המבוגר האחראי בבית עלינו לדאוג לחיית המחמד שלנו עבור הרבה מאוד דברים כאשר אחד הדברים המרכזיים ביותר הוא המזון אותו צורך הכלב. מזון שאינו נכון עבור הכלב יכול לגרום לו לנזקים, אמנם אלו אינן נזקים משמעותיים בהכרח והם יכולים להיות דברים כמו בעיות עיכול או עשיית צרכים מרובה אך זהו אינו מצב אופטימלי עבור הכלב. הכלב שלנו יכול לסבול מבעיות שכאלה גם לאור סוג המזון אותו הוא צורך וגם בעקבות תדירות הארוחות שהוא מקבל ביום. לכן, חשוב מאוד שנשים לב בקפידה רבה על המזון אותו אנו רוכשים עבור הכלב שלנו, שהוא מזון איכותי ודרכו הכלב מקבל את כל מה שהוא צריך.
מהו מזון כלבים איכותי ?
הפי דוג לכלב: כאשר אנו מדברים על מזון איכותי לכלבים יש להבין דבר אחד מרכזי והוא שהכלב הוא בדיוק כמו בן האדם כאשר מדברים על צריכת המזון שלו. גם לכלב יש מאכלים או סוגי מזונות שלא עושים לו טוב למערכת העיכול, לפרווה ושאר דברים אחרים ולכן יש להתאים לכל כלב את סוג המזון האיכותי ביותר עבורו.
הפרמטרים שבגינם נקבע מהו המזון המתאים ביותר עבור הכלב שלנו הם הגיל של הכלב שכן ישנם מזונות שמתאימים יותר לגורים ויש סוגים של מזונות שמתאימים יותר לכלבים מבוגרים. פרמטר נוסף הוא גזע הכלב היות וגודל הגרגירים הוא גם פקטור מרכזי ולכן עבור גזעים של כלבים קטנים ייצרו יצרניות המזון גרגרים קטנים יותר על מנת להקל עליהם. פרמטרים נוספים יהיו משקל הכלב שכן ישנם כלבים שצריכים מזון רזה יותר, ממש כמונו בני האדם ומאפיינים פיזיולוגיים אחרים.
התאמה מיוחדת של מזון
לעיתים נצטרך לבצע התאמה מיוחדת של מזון עבור הכלב שלנו אם מדובר במקרים מיוחדים ולא רבים של כלבים. אותם מקרים הם למשל כלבים שסובלים מאלרגיות שמתבטאות בגירודים חריפים, פריחות על העור או אפילו כלבים שלא מצליחים למצוא סוג מזון שמתעכל להם בצורה טובה. במקרה כזה מומלץ להיוועץ עם וטרינר שינסה לפעול במספר דרכי פעולה כמו למשל התאמת מזון רפואי עבור הכלב ואם גם זה לא צלח אפשר לפנות לנתיב של בדיקות במסגרתו הכלב מבצע בדיקת דם שנשלחת לניתוח מעבדה ולאחר מכן מבינים לאילו רכיבי מזון הכלב אלרגי וכך קל יותר להתאים עבורו את המזון שלו.
קיימים סוגים רבים של אוכל כמו JOSERA לכלבים המייצרים גם אוכל עבור כלבים מבוגרים, אוכל לכלבים שלא מכיל גלוטן, אוכל לכלבים מופחת שומן, אוכל לגורי כלבים, אוכל ללא רכיבים מסוימים לכלבים אלרגיים ועוד.