חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
אם אתם ניגשים לשיפוץ או מתכננים את מראה הבית החדש שלכם, בוודאי אתם כבר מתחילים לתהות כיצד ייראה המטבח החדש. ובכן, כדאי שתדעו שלבחירת שיש למטבח איכותי יש משקל רחב בנוגע למראה הסופי של החלל, כאשר מדובר גם באחד האלמנטים הפונקציונליים ביותר ולכן אי אפשר לעצב את המטבח בלעדיו.
השיש הוא זה שנותן את הגימור ואת הטון למטבח שלכם, מעניק לו מראה ותחושה מסוימים וגם מתפקד כמשטח העבודה שצריך לשרת אתכם שנים רבות. זמן להכיר את סוגי השיש הנפוצים והמומלצים ביותר למטבח הביתי:
גרניט פורצלן
מדובר באחד מסוגי השיש הפופולריים ביותר בישראל, שמקשט לא רק מטבחים רבים, אלא גם רבבות מרצפות. בוודאי לא תופתעו לשמוע שהמוצר הגיע מעולם הריצוף לפני שהפך גם לשיש המטבח, אם כי יש לו כמה תכונות מתאימות מאוד לבשלנים הישראליים. שיש מגרניט פורצלן מהווה משטח בעל עמידות תרמית – משמע איננו נסדק או נחבל בחשיפה לחום גבוה ולכן אפשר להניח עליו כלים רותחים ללא חשש.
נאוליט
חובבי המטבחים המודרניים ואפילו האדג'יים יותר יראו בנאוליט כמשטח היפה מכולם. זהו אחד מהפיתוחים האחרונים בתעשיית האבן העולמית והוא משלב בין חומר הגרניט הטבעי והנהדר לבין מספר חומרים נוספים שמאפשרים לו "לתפוס" צבעים ומרקמים מעניינים ויוקרתיים. את הנאוליט אפשר למצוא במגוון רחב של בתים יוקרתיים ומתחמי אירוח לאלפיון העליון, הוא עמיד בפני כל חומרי הניקוי (להבדיל מ-90% מסוגי השיש השונים), אפשר להניח עליו תבניות וסירים לוהטים והוא לא צובר כתמים בשום שלב, אפילו לא אם נשפך לכם קצת כורכום.
דקטון
שיש דקטון נחשב גם הוא לפיתוח חדיש שמוגן בפטנט סודי והוא מאגד בתוכו ככל הנראה את סל היתרונות הגדול ביותר בתעשיית השיש: עמידות לחום, שריטות, רטיבות, פגעי מזג האוויר ושחיקה, מיוצר עם תכונות אנטי בקטריאליות ואיננו נסדק או צובר כתמים. בנוסף, מגוון הדגמים והצורות האפשריות של הדקטון כמעט בלתי מוגבל וכולל מאות סוגים שונים לבחירה. כיום אפשר למצוא את שיש הדקטון במספר עצום של מטבחים ישראליים, כולל אלו של שפים וקונדיטורים שעובדים מהבית ומחפשים אחר השיש המושלם ובעל העמידות הגבוהה ביותר.
קוריאן
גם הוא מגיע מעולם משטחי השיש הסינתטיים ונחשב לסיפור הצלחה עולמי. בתוך השיש מוטמעים חומרים כמו אלומיניום ופולימר אקרילי, מה שהופך אותו לבעל רמת שחיקה גבוהה, בלתי אפשרי לסדוק או לחרוץ אותו והוא גם קל במיוחד לניקוי. זהו שיש למטבחים שמגוון העיצובים שלו נוצר מתוך מחשבה על התאמה למנעד רחב מאוד של סגנונות עיצוביים והוא יתאים לכל מטבח אפשרי. ועם זאת, שיש הקוריאן איננו עמיד מבחינה תרמית והעמידות שלו בפני לחות איננה מהגבוהות ביותר.