חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
מדוע כדאי להתקין מצלמות אבטחה?
מצלמות אבטחה הן שומר הראש החדש של השנים האחרונות. הן נמצאות בכל מקום, ברחובות ציבוריים, בחניונים, בבתים פרטיים ובתוך בנייני משרדים ועסקים, ומעניקות פיתרון יעיל לצרכי אבטחה ומעקב לבעלי עסקים רבים.
קיימות סיבות רבות להתקנת מצלמות, אך הסיבה השכיחה ביותר היא הרתעת פושעים ומניעת השחתה. משרדים, בתי עסק רבים ובתים פרטיים נפגעים מוונדליזם ופריצות והם הופכים לפגיעים יותר ככל ששווי הרכוש עולה. התקנת מצלמת אבטחה מעניקה שקט כי מצלמות אבטחה מתעדות כל מה שמתרחש במקום ומקליטות את הסרטונים. עם מצלמת אבטחה יש אפשרות לצפות בתיעוד וכך לשמור על העסק.

ארבעה פרמטרים שצריך לבחון בהליך התקנת מצלמת אבטחה:
1.    איזו מצלמת אבטחה מתאימה לכם – קיימים סוגים רבים של מצלמות. לדוגמא, מצלמות IP, מצלמה מסוג זה היא מצלמה שמחוברת לרשת, את המתרחש ניתן לראות באונליין, וניתן להקליט את הצילום. סוג מצלמה נוסף היא מצלמת צינור המשמשת לצילום חוץ בעיקר. מצלמה זו מעניקה טווח שטח קליטה רחב וקשה מאוד להשחית אותה. חשבו על הצורך שלכם במצלמה, הכל תלוי בעסק שלכם. בדרך כלל בעלי עסקים רבים ימקמו את המצלמה בכניסה לעסק, מצלמה שמוצבת בכניסה לעסק מאפשרת לעקוב אחרי תנועות בסמוך למקום ומונעת פגיעה.
2.    שמע והקלטה – כדאי לבחור מצלמה שבנוסף מקליטה גם קול ודיבור. מצלמה בפני עצמה מעניקה שקט נפשי, אך גם כדאי לצרף הקלטה של קול. המתקין מתקין מקלט DVR שמקליט את הקולות ממצלמת האבטחה וכך המידע נשמר על גבי מחשב לשימושכם.
3.    אמינות ומקצועיות – על מתקין מצלמות אבטחה להיות אדם אמין, בחרו איש מקצוע מומלץ בתחום ובקשו לקיים עמו פגישה על מנת שתוכלו לבחור מצלמות מתאימות ולהזמין אותן, להגדיר תקציב לפרוייקט וחשוב שיפרוס בפניכם את מהלך העבודה וההתקנה. מתקין המצלמות מקבל גישה לכל המידע שלכם, לכן אתם צריכים לסמוך עליו במאת האחוזים. מתקין מצלמות יבלה בעסק זמן רב על מנת להתקין את המצלמות, ועליכם לבדוק שמגיעה לכם אחריות על ההתקנה ואחריות יבואן על המצלמה. עבודת המתקין היא לבטחונכם לכן כדאי לא להקל ראש בבחירת איש מקצוע.
4.    עבודת ההתקנה – עבודת המתקין צריכה להיות נקייה ומקצועית. לאחר סקירת המתקין בבית העסק ורכישת המצלמות הרצויות מתחילים בעבודה! המתקין יחבר את מצלמות האבטחה לקיר או יטמין אותן בתוך בקיר (תלוי בסוג המצלמה). המתקין יחבר את המצלמה לבקרה (באופן אלחוטי או חוטי) ויתקין את תוכנת המצלמה על המכשירים הרלוונטיים.

לסיכום, עצם רכישת מצלמות אבטחה לא מספיקה, יש לשים לב לפרמטרים רבים בהתקנת מצלמות.  בצעו מחקר מעמיק עם מתקין מצלמות שיעשה את העבודה בצורה טובה, אמינה ומקצועית. מתקין מצלמות מנוסה יוכל לתת לכם מענה הולם ומדויק ויספק את צורכיכם במצלמות האבטחה. העיקר שתישארו מוגנים!