חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
כמה זה יוצא: הכל על מחירון שירותים בתחום האינסטלציה
צריכים להזמין אינסטלטור וחוששים לקרוע את הכיס? הגעתם למקום הנכון, אנחנו ננסה לעשות לכם קצת סדר בבלגן. אז כמה עולה לפתוח סתימה, לתקן נזילה וכמה עולה ביקור אינסטלטור? כל התשובות לפניכם.

מחיר פתיחת סתימות
עלות פתיחת סתימה בבית מושפעת ממגוון גורמים, כאשר הפרמטר הכי חשוב מבחינת האינסטלטורים הוא מורכבות העבודה.
אז במידה ומדובר בפתיחת סתימה בסיסית באסלה, בכיור, במקלחון או באמבטיה, האינסטלטור יוכל לפתוח אותה במהירות וברוב המקרים יגבה על העבודה בין 300-400 שקלים כולל מע"מ.
במידה והאינסטלטור מגלה בשטח כי מדובר בסתימה מורכבת יותר שמצריכה עבודה ארוכה יותר ושימוש בכלים מתקדמים יותר, עלות העבודה עשויה להתייקר בעשרות אחוזים.
לדוגמא, אינסטלטור שמגיע לפתוח סתימה בכיור ומגלה כי מדובר בסתימה מורכבת יותר בעומק צנרת הביוב, יצטרך להשתמש בספירלה חשמלית על מנת לפתוח אותה, מה שכמובן מייקר את עלות העבודה.
בנוסף, יתכן מאד שהסתימה בבית שלכם נובעת כתוצאה מסתימה בקו הביוב הראשי של הבניין, מה שאומר שהאינסטלטור שלכם יצטרך להביא ביובית ולבצע שטיפה של הקו. במצב כזה, אנחנו כבר מדברים על עבודות של אלף שקלים ויותר.

מחיר תיקון נזילות
האמת היא שתיקון נזילות בבית הוא עולם בפני עצמו, שטווח המחירים בו הוא רחב מאד. אז באופן כללי עולם הנזילות מתחלק לשניים, נזילות גלויות ונזילות סמויות.
אז בניגוד לנזילות סמויות, בנזילות גלויות בבית האינסטלטור לא יצטרך לבצע איתור באמצעות מכשור מתקדם. הוא פשוט יגיע אליכם, יזהה מהיכן נובעת הנזילה ויתקן אותה.
העבודה הכי מורכבת בתחום הנזילות הגלויות היא תיקון נזילה בצנרת הגלויה שעולה משעון המים. במצב כזה, האינסטלטור יצטרך לחתוך את המקטע שבו יש כשל ולשים מחבר. מדובר על עבודה שהעלות שלה היא כ- 600 שקלים, תלוי כמובן במורכבות ובזמן.
בניגוד לתיקון נזילות גלויות בבית, כשמדברים על נזילות סמויות המצב הופך למורכב יותר. בתוך הקירות של הבית ומתחת למרצפות עוברים צינורות של מים. במידה ויש כשל באחד מהצינורות האלה, תהיה לכם נזילה סמויה מאחורי הקירות.
במצב כזה, האינסטלטור יצטרך להגיע אליכם עם מצלמה תרמית לאיתור נזילות סמויות. מדובר במצלמה שכל תפקידה הוא למפות את התוואי הסמוי של הצנרת ולהצביע במדויק על האזור שבו יש כשל. מדובר בעבודה לא זולה שהעלות שלה נעה בין 1000-1200 ₪ לאיתור בלבד, לא כולל התיקון.
גם תיקון נזילה סמויה הוא מורכב מאד, שכן האינסטלטור יצטרך לשבור את הקיר, לתקן את הכשל ולסגור את הקיר לקראת צביעה. באופן כללי מדובר על עבודה שהעלות שלה מתחילה ב- 1500 ₪.

כמה עולה ביקור אינסטלטור?
עלות ביקור אינסטלטור בשעות העבודה המקובלות נעה בין 200-250 ₪ ברוב המקרים. מה זה אומר ביקור? הכוונה היא לסכום שבעל המקצוע רשאי לגבות מכם גם במידה והוא לא ביצע את העבודה בסוף, מכל סיבה אפשרית.
במידה ותצטרכו להזמין את האינסטלטור בשעות הלילה, סוף שבוע או חג, הוא יהיה רשאי לגבות מכם אפילו 200% על הביקור. לכן, במידה והתקלה שלכם סובלת דיחוי, הזמינו את האינסטלטור בשעות העבודה המקובלות.
בכל אופן, לפני שאתם מזמינים אינסטלטור כנסו למחירון שירותים בתחום האינסטלציה ובצעו סקר שוק מקדים.