חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
אם אתם מגדלים חתול חמוד, סביר מאד להניח שכבר יצא לכם לראות אותו שולף ציפורניים ומתחיל לגרד ולשרוט רהיטים אקראיים בבית. זה בהחלט לא נעים ותמיד מעצבן לראות שהרהיטים האהובים שלנו מושחתים על ידי החתול, אבל חשוב שלא תתעצבנו עליו בנקודה הזאת. למה? מפני שהוא לא עושה זאת בשביל לעצבן אתכם או למשוך תשומת לב. למעשה, יש סיבות טובות מאד לגירוד הזה. בואו נכיר אותן ונבין איך מתקן גירוד יכול לחסוך את כל המצב הזה ואת הכעס על חתול ששורט ספה שעלתה לכם 10,000 שקל.

למה החתול מגרד?
הרבה פעמים מי שמגדל חתול מגרד, בוחר לרכוש משחקים לחתולים כדי לנסות ולהסיח את דעתו מהרהיטים. לרוב זה לא עובד וזה מפני שהגירוד של החתולים הוא לא ממש אקט משחקי. אז מדוע אם כך החתולים מגרדים? ובכן:
-    הסרת תאים מתים: על החלק החיצוני בטפרים של החתולים מצטברים תאים מתאים ופעולת הגירוד עוזרת להם להסיר אותם.
-    סימון טריטוריה: חתולים הם בעלי חיים מאד טריטוריאליים, אפילו יותר מכלבים, ובפעולת הגירוד הם למעשה משאירים את הריח שלהם במקומות אותם הם רוצים לסמן. אקט הכרחי למדי עבורם במיוחד לאור זה שהם עושים את הצרכים שלהם רק במקום אחד בבית.
-    שחרור לחץ: אקט הגירוד הוא בעצם דרך להבעת רגשות ופריקת מתחים בעבור החתול, ממש כמו שאנחנו פוקקים את האצבעות או כוססים ציפורניים.
-    אימון ציד: החתולים הם ציידים עם אינסטינקטים פראיים שעברו אליהם בתהליך האבולוציה. שיוף הציפורניים הוא בעצם הכנה לציד או לקרב.
אז מה עושים עם זה? הנה הפתרון.

מתקן גירוד, אלא מה?
אתם כבר בטח רואים לאן אנחנו הולכים והאמת שמדובר בפתרון הטוב ביותר לצורך ממשי ואמיתי של החתולים שלכם. מתקן גירוד לחתול מאפשר לו את כל הדברים שבגינם הוא מגרד מבלי לגרום נזק לרהיטים שלכם. לכן חשוב מאד לבחור מתקן גירוד שעשוי קודם כל מחומרים חזקים ועמידים (כמו חבלים או סיבים חזקים במיוחד). כמו כן, רצוי שהוא יהיה מספיק גבוה כדי שלחתול יהיה אתגר להגיע עד למעלה והוא יוכל למתוח את השרירים על הדרך וחשוב גם שהוא יהיה מגוון כך שאכן ייצור גירויים שיגרמו לחתול לבחור לגרד דווקא אותו ולא דברים אחרים בבית. לבסוף, בדקו כי מדובר במתקן גירוד יציב שלא ייפול בקלות כאשר החתול יחליט לזנק עליו מפעם לפעם.
בשורה התחתונה, גירוד הוא פעולה טבעית של כל חתול ולא צריך לנסות למגר אותה. מתקן גירוד איכותי יאפשר לחתול לגרד בכיף ויחסוך לכם את הנזק לרהיטים.