חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
אולי יצא לכם לשמוע על הרב כמוס עגיב בהקשר כזה או אחר, אך אולי אתם לא מכירים את סיפור חייו לפרטי פרטים. מדובר על אחד מסיפורי החיים הכי מרתקים שיש, סיפור חיים שמוכיח עד כמה חשוב להאמין בתורת ישראל. במאמר הבא אנו נציג בפניכם את כל הנקודות החשובות בחייו של הרב, כך שתוכלו להכיר את אודותיו על קצה המזלג. כמובן שסיפור החיים המלא הוא הרבה יותר עשיר, ומלא בהרבה יותר סיפור מרתקים ועוצרי נשימה.

ילדות קשה במיוחד בעוני מחפיר
הרב כמוס עגיב נולד בעיר טריפולי שבלוב, אך כבר מגיל צעיר החיים לא חייכו אליו במיוחד. בהיותו ילד קטן הוא התייתם מאביו, שהיה מקור הפרנסה העיקרי של הבית. כתוצאה מכך גדל הרב בעוני מחפיר, והוא כבר מגיל צעיר רצה לצאת לעבוד בכדי לסייע למשפחה. דבר שבאותה תקופה לא היה מאוד מקובל, בטח לא כאשר הילד הצעיר היה צריך ללמוד תורה. אך בזכות התעקשות של רבנים שונים, המשיך הרב ללמוד תורה ולא יצא לעבוד.

ילד קטן עם פוטנציאל גדול במיוחד
למרות הילדות הקשה, כבר מגיל צעיר היה ניתן לראות כי הרב כמוס עגיב קורץ מחומר שונה. היה מדובר על ילד עם פוטנציאל גבוה במיוחד בכל מה שקשור ללימודי תורה. הוא היה לומד תורה בשקיקה מרובה, וכל החכמים הבינו כי הסיפור כאן הוא שונה בתכלית. לכן החליטו להשקיע בילד את כל הידע והניסיון שלהם, בכדי להפוך אותו לאחד מהחכמים המובילים ביותר בטריפולי. כמובן שמיותר לציין כי ההימור היה נכון, ובתוך זמן קצר הפך הרב להיות אחד מהאנשים המובילים ביהדות טריפולי.

השפעה מרובה בטריפולי וגם בישראל
היה ניתן לראות כי הרב כמוס עגיב מצליח לסחוף אחריו יהודים רבים בכל העולם. זה התחיל עוד בטריפולי ששם היה הרב לאחד מהאנשים החשובים ביותר בקהילה היהודית. וזה כמובן המשיך עם העלייה של הרב ביחד עם משפחתו לישראל, כאשר הוא השפיע על לא מעט יהודים בכל חלקי הארץ. היו כאלה שקראו לו הרב הנודד, מכיוון שהוא השפיע על כל כך הרבה אנשים בכל מיני אזורים שונים. השפעה שהפכה את היהדות להיות חלק בלתי נפרד מחייהם של לא מעט אנשים.

תפקידים שונים ומשמעותיים במיוחד
ההשפעה של הרב כמוס עגיב לא נעלמה מעיניהם של כל החכמים בישראל, ומהסיבה הזאת קיבל הרב לא מעט תפקידים שונים ומשמעותיים. התפקיד החשוב והמשמעותי ביותר הוא כמובן היותו של הרב, הרב הראשי של העיר אור יהודה. בנוסף הרב הכיר באופן אישי לא מעט מהאנשים הכי חשובים במדינה, בין אם מדובר על אנשי דת או על פוליטיקאים. לא מעט אנשים הגיעו אל ביתו של הרב על מנת לקבל ממנו ברכה חשובה.