חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
ההשקעה בדרכי החשיבה של הילדים
דרכי החשיבה של הילדים
רוב ההורים חושבים שיש להשקיע בגידול ילדיהם ולכן הם יושבים איתם שעות על גבי שעות ומשחקים איתם במשחקים שונים שלכל אחד מהם יש מטרה אחרת. המוח של הילדים מתפתח כל הזמן והוא מסוגל לספוג עוד ועוד ידע. עם ההתפתחות והצמיחה האישית, ההורים רואים תוצאות כיוון שהם יצרו בסיס אינטליגנטי לילדים ומהמקום הזה הם גיבשו את דרכי החשיבה שלהם. גם אם הילדים יתקלו בסיטואציה שאינה מוכרת להם, סביר להניח כי דרכי החשיבה של הילדים יופנו לנתיבים שונים, אך בסופו של דבר הם יבינו מהי הדרך הנכונה ביותר עבורם לבצע את הפעולה הנדרשת וזאת לאור הבסיס שלמדו מההורים.
חנויות הצעצועים הענקיות מכילות כמויות גדולות מאד של משחקים לכל גיל. כל הורה יכול לבחור ולקנות משחקי חשיבה לילדים שלדעתו מתאימים לילדיו. כשהילדים קטנים, רוכשים משחקים שהם בתחומים כלליים כמו כלי תחבורה, המטבח, הבית, חיות ועוד. עם השנים מעלים את דרגת הקושי ומתמקדים בתחומים שכל ילד אוהב בהתאם לאישיות שלו. אפשר לראות כבר מגיל צעיר ילדים שמאד מעניין אותם להתעסק בדברים טכניים, הם מאד נהנים ממשחקי הרכבה וממשחקים שבהם מבריגים ברגים ומקימים פריטים חדשניים.

פיתוח דרכי החשיבה של הילדים
צעצועי החשיבה מתחילים עוד כשהילדים הם תינוקות, רוכשים עבורם צעצועים שונים שמשמיעים רעשים וקולות, מתרגלים איתם את האחיזה של הנשכנים ושל המשחקים השונים. עם הזמן רוכשים עבורם מעודדי זחילה כדי שיבינו שכדי להגיע למשחק ספציפי עליהם לבצע פעולות פיזיות. בחודשים הראשונים התינוקות אוהבים מאד להקיש על כלי נגינה כמו קסילופון, לבנות שוב ושוב מגדלים מקוביות בשלל גוונים וליהנות ממשחק עם בובות פרווה, דמויות של חיות ולהוליך רכבות מעץ וכלי תחבורה נוספים.
אחת הדרכים המומלצות כדי לפתח את דרכי החשיבה של הילדים היא לרכוש עבורם פאזלים. מתחילים מפאזלים המותאמים לרצפה שיש בהם כמות קטנה של חלקים, לומדים להרכיב את המסגרת ולאחר מכן את כל החלקים בתוכו. עם הזמן הפעוטים מגלים מיומנות רבה והם מרכיבים במהירות פאזלים כאשר בכל פעם רוכשים עבורם פאזל עם דמויות אחרות, שיש בו כמות גדולה יותר של חלקים.

משחקי למידה לפעוטות
ההורים נהנים מאד ללמד את הילדים הקטנים כדי להעשיר את הידע שלהם במקביל ללמידה בגן. בבית הם נותנים יחס אישי של אחד לאחד וכך הדברים הרבה יותר ברורים לילדים. בכל גיל לומדים משהו אחר, מתחילים עם צבעים, עוברים לספרות וללמוד לספור באופן שוטף.
זה הזמן להמון משחקים יצירתיים לפיתוח דרכי החשיבה של הילדים שכוללים צביעה, ציור, גזירה, הדבקה של מדבקות והתאמות שונות. משחקי היצירה מוציאים מהילדים את המיטב והם מכינים עבודות מדהימות ביופיין.
המשחק המשותף מעשיר מאד גם את אוצר המילים שלהם, הם נחשפים בכל יום באמצעות פיתוח דרכי החשיבה של הילדים, למילים נוספות והן נכנסות למאגר האישי שלהם.