חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
בריאות השיער
בריאות השיער היא נושא חשוב ולכן כדאי להקפיד על כמה כללים, כדי שהשיער הנמצא בתוך הכובע או בתוך כיסוי הראש יהיה גם בריא. אחת מנקודות המפתח היא שמירה על תזונה נכונה ומאוזנת, אשר מכילה את כל אבות המזון, ירקות צבעוניים ופירות. השמירה על התזונה תבטיח הגנה על בריאות השיער לאורך זמן, כיוון שהוא יקבל הזנה של כל המינרלים וכל הוויטמינים שהוא זקוק להם. נושא חשוב נוסף בהקשר זה הוא לא להיכנס למצב של דיאטות כסח, אלא אם קיים צורך לרדת במשקל לבצע זאת באופן מדורג וסיסתמטי כיוון שירידה חדה במשקל עקב השינוי בתזונה עלולה ליצור השלכות קוטביות על בריאות השיער.
כל אישה רוכשת שמפו שנראה לה וחופפת את השיער באמצעותו. אך לא תמיד היא בוחרת בשמפו הנכון ולכן היא עלולה להזיק לשיער באמצעות חומר זה שאינו מתאים. המגמה היא לקנות שמפו שמתאים לסוג השיער כמו שמפו לשיער שמן, שמפו לשיער יבש, שמפו ללא מלחים שמפו נגד קשקשים אם יש לה קשקשים על הקרקפת וכו'. בדרך זו האישה מעניקה לשיער שלה את השמפו שיסייע לה לשמור על בריאות השיער לאורך זמן ולא יוצרת נזק לשיער על ידי שימוש בחומרים שהרכבם אינו נכון לסוג השיער או לבעיות שלו.

בריאות השיער בכל גיל
הצורך לשמירה על בריאות השיער הוא בכל גיל, ההמלצה היא לחפוף את השיער בין פעמיים לשלוש פעמים בכל שבוע. בכל חפיפה יש להשתמש בכמות קטנה מהשמפו על השיער, למרוח אותו היטב בכל המקומות ולעסות את הקרקפת בעדינות. יש לחפוף במים חמימים ולא חמים מדי ובתום החפיפה לשטוף את השיער במים קרים.
בתום החפיפה יש לסרק כיאות את השיער ולא להרבות בכך. לאפשר לשיער להתייבש ולא לכרוך אותו בתוך מגבת לאורך זמן, כיוון שדרך זו אינה בריאה לשיער שנותר בתוך המגבת ללא אוויר.
עבור בריאות השיער, מומלץ למרוח קרם לחות לאחר כל חפיפה וכך לשמור על החיוניות שלו גם כשהוא מוסתר לאורך כל היום מתחת למטפחת או לכיסוי הראש. נושא נוסף שכדאי לבצע מדי פעם כדי לרענן ולחזק את השיער, הוא לגזור את קצוות השיער שלעיתים מתפצלות.

היגיינה של השיער
כפי שאנו שומרים על ההיגיינה האישית, כך יש לשמור גם על ההיגיינה של השיער. אחת הדרכים החשובות היא ניקוי של מברשות השיער ושל מסרקי השיער. לאורך הזמן מצטברים בתוכם אבק, לכלוך ושערות רבות. לכן חשוב לנקות היטב את המברשות ואת המסרקים לפני החפיפה, כדי שלאחר החפיפה לא יסורק השיער הנקי באמצעות כלים שאינם נקיים.
עבור נשים בעלות שיער ארוך, ההמלצה היא לכרוך את השיער בעדינות ולא בצורה הדוקה אשר עלולה לגרום לנשירת השיער. לכן יש לפתוח את השיער אחת לכמה שעות ולאחר מכן לכרוך אותו מחדש ושוב לבצע זאת בעדינות.