חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
איך פורץ מנעולים עוזר לכם להיכנס לבית שלכם?
הצורך להגן על הבתים שלנו מפני כניסת גורמים לא רצויים מחייב דלתות, ואפילו מסיביות, וכמובן גם מנעולים. הרווח מהתקנת דלת שכזו הוא כמובן שקט נפשי, אבל לפעמים יש גם מחיר ולאו דווקא כספי: כשמתרחשת תקלה כלשהי ואנחנו נעולים מחוץ לדירה, מדובר בסיטואציה לא נעימה. הפתרון הוא כמובן הזמנת פורץ מנעולים מיומן, ואת הסיבות לכך ולמה לא כדאי לנסות לפתור את הבעיה בכוחות עצמכם תמצאו בעמוד זה.
באילו מקרים מזמינים פורץ מנעולים?
המקרים הנפוצים ביותר שבהם מזמינים פורץ מורשה כדי שיעזור למי שנתקע מחוץ לבית שלו הם אובדן מפתח והיעדר גישה למפתח רזרבי, תקלה בצילינדר ומפתח שבור שתקוע בחור המנעול.
באופן עקרוני ניתן לנסות לפתור את הבעיה גם בלי עזרת איש מקצוע. אם המפתח נשבר תוך כדי סיבוב בתוך המנעול, תוכלו להוציא את החלק התקוע באמצעות מזלג שמכופפים את אחת השיניים שלו כדי שהיא תוכל להשתחל אל המנעול או בעזרת חוט ברזל דק. חשוב לעבוד בעדינות ובזהירות כדי לא לגרום נזק. בכל מקרה אל תפעילו כוח שכן התוצאה עלולה להיות נזק למנגנון כולו ועל כן הוצאה כספית גבוהה יותר.
באופן דומה גם החלפת צילינדר תקול היא פעולה שאפשר באופן עקרוני לבצע גם בלי עזרת מנעולן, אבל יש בכך סיכון מסוים: אם תבצעו את ההחלפה באופן רשלני, הדלת כולה תינזק. בכל מקרה כשתקועים מחוץ לדלת מן הסתם פירוק הצילינדר הוא אופציה פחות מומלצת והפתרון המיטבי הוא להפקיד את מלאכת הפריצה בידי מי שזו המומחיות שלו.
איך פורץ מנעולים פורץ מנעולים?
מנעול צילינדר מורכב ממספר פינים מסוגים שונים שמחוברים לקפיצים וגם לקלאץ'. כשהדלת נעולה הפינים ממוקמים כך שהם לא מאפשרים את הסיבוב של הצילינדר ואת פתיחת הדלת. כשמכניסים פנימה מפתח הוא מסיט את הפינים ובכך משחרר את החסימה והדלת נפתחת.
מה עושה פורץ מנעולים כשיש בעיה כלשהי שמונעת את ביצוע הפעולה הנ"ל? אופציה אחת היא להיעזר בכלי שנקרא פיקלים - מעין ברזלונים קטנים שעושים את העבודה. במנעולים פשוטים זוהי אופציה יעילה ומהירה, אבל במנעולים מורכבים רוב הסיכויים שהיא לא תעבוד.
שיטה מתקדמת יותר של פריצת מנעולים היא קידוח. מהות הקידוח היא הסטת הפינים בכוח. בדרך זו ניתן להגיע אל גלגל הצילינדר ולפתוח את הדלת. הקידוח אפשרי עם פצירת יהלום וגם עם מקדח קייל. בכל מקרה חשוב לבצע את הפעולה בדיוק מרבי כדי לא להזיק למנגנון ולא לדלת עצמה אלא רק לאפשר את שחרור הצילינדר.
אם הדלת רק טרוקה אפשר לשחרר אותה בעזרת כרטיס פלסטיק. בכל מקרה מומלץ להזמין פורץ מנעולים שמיומן בביצוע כל שיטות הפריצה, כך שהוא יספק מענה אפקטיבי לכל דלת ולכל סוג תקלה. הזמנת איש מקצוע מחברה גדולה כמו רשת מנעולנים בפריסה ארצית S-LOCK מבטיחה הגעת איש מקצוע מנוסה, ובמהירות.