חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
איך מומלץ לבחור בית מזוזה?
מזוזות מגיעות בכל צורה, גודל, חומר וצבע שאפשר להעלות על הדעת, כך שזה יכול להיות קצת קשה לדעת באיזו מהן לבחור. בחירת בית מזוזה היא בעיקר עניין של טעם אישי, אך אנחנו כאן עם כמה טיפים מועילים עבורך:

שיטת תלייה
לפני שקונים בית מזוזה, שקול כיצד תתלה אותו. חלק מהמזוזות מעוצבות עם חורים כך שתוכל למסמר אותן ישירות על מדף הדלת, אחרות נועדו לתלייה באמצעות סרט דו צדדי או שיטת הדבקה אחרת. זו תכונה חשובה שיש לשים לב אליה שכן היא תשפיע על מצב הדלתות אליהן אתה מצמיד את המזוזה.
יתכן שעדיף לבחור מזוזה שניתן לתקוע על משקוף הדלת ולהסיר אותה מאוחר יותר אם אתה שוכר את ביתך או מתכונן למעבר דירה. אם אתה הבעלים של הבית או שאתה מעוניין לתלות מזוזה לצמיתות, אז בית מזוזה שניתן למסמר לדלת עשויות להיות האופציה הטובה יותר עבורך.
מיקום
בזמן שאתה מחפש את המזוזה הנכונה, חשוב אם היא תוצב בתוך הבית או בחוץ. בתי מזוזה מיוצרים על מנת להגן על מגילות מזוזה עדינות, אולם לא כל הבתים יכולים לשרוד לטווח ארוך בתנאים מסוימים ועלולים להיהרס אם לא מטפלים בהם כראוי.
בעוד שניתן להשתמש כמעט בכל סוג של בית מזוזה בתוך הבית, אם אתה קונה מזוזה חיצונית, חפש בית מזוזה סגור היטב כדי למנוע מלחות ופסולת להיכנס ולפגוע במגילה שבפנים. בית מזוזה טוב וחזק עשוי מחומר עמיד כמו אבן, מלט, זכוכית או מתכות חזקות.
גודל
לפני שאתה קונה בית מזוזה, דאג למדוד את הדלת בה אתה מתכוון לתלות אותה. בתי מזוזה מגיעים בממדים רבים ותרצה לחפש אחת שתשתלב היטב על משקוף הדלת. אם כבר יש לך מגילת מזוזה שבה תרצה להשתמש, הקפד לבחור בבית מזוזה שהיא תוכל להשתלב בו. לא משנה אם שטח המגילה גדול יותר מהמגילה עצמה, כל עוד היא מכוסה כראוי ומוגנת כשאתה תולה את בית המזוזה.
לסיכום
אם אתה מעוניין לרכוש בית מזוזה, חשוב על הטיפים שלנו, וכך תוכל להכריע מבין המבחר הרחב איזה בית מזוזה הוא המתאים ביותר עבורך.