חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
איך לבחור סלולרי לילד?
הגיל הממוצע שבו ילדים מקבלים את הסמארטפון הראשון שלהם יורד בהדרגה. לפי נתונים עדכניים, למחצית מהילדים בגילאי 5 עד 10 כבר יש מכשיר סלולרי, כשבמקרים רבים כבר בגיל 7-8 ההורים מציידים את הילד בטלפון נייד.
בחלק מהמקרים ההורים פשוט נותנים לילד את הסמארטפון שלהם וקונים לעצמם חדש. יש לכך כמובן יתרון לא מבוטל ובעיקר התירוץ לשדרג את המכשיר הקיים - אבל בדרך כלל כדאי לקנות לילדים טלפון שמותאם להם ספציפית, ומן הסתם לא יקר מדי, ולחכות עם הקנייה של מכשיר חדש ויקר להורים לשלב שבו באמת יהיה בכך צורך.
מידות
הפרמטר הראשון לבחירת סלולרי לילדים הוא המידות של המכשיר. כדאי לזכור שלילדים יש ידיים קטנות יחסית ולכן המכשירים הגדולים לא נוחים עבורם. בהתאם מומלץ לחפש טלפונים שהרוחב שלהם הוא עד 73-75 מ"מ והאורך שלהם הוא לא יותר מ-160-164 מ"מ.
עמידות
גם הילדים הזהירים ביותר עלולים להפיל את המכשיר, ובעצם גם אנחנו המבוגרים גורמים לא פעם לחבטות וחבלות - ולכן כדאי לבחור סלולרי עמיד ככל האפשר. בנוסף חשוב להוסיף אבזור מתאים - מגן מסך מזכוכית עבה וכיסוי קשיח. אמנם העלות שלהם גבוהה בהשוואה למגנים הפשוטים, וממילא סביר להניח שתקנו מכשיר זול יחסית לילד, אבל גם כך רכישת סלולרי חדש אחת למספר חודשים היא הוצאה מצטברת גבוהה ובעיקר מיותרת.
מצלמה איכותית
עבור מרבית הילדים המצלמה בסמארטפון היא מרכיב משמעותי במיוחד. גם כשמעלים סרטונים לטיקטוק, גם כשרוצים להוסיף תמונות בסנאפצ'ט וגם כשרוצים להנציח רגעים מעניינים בחיים, נדרשת מצלמה איכותית כולל יכולת גבוהה בווידאו. הבשורות הטובות הן שהיום גם המכשירים בדרגי הביניים מצוידים במצלמות משוכללות במיוחד, כך שאין צורך להוציא אלפי שקלים לטובת טלפון שהילדים ייהנו ממנו.
איך לקנות מכשיר משוכלל - וזול?
הדרך הטובה ביותר להבטיח איכות גבוהה מצד אחד ומצד שני לא לשלם סכום גבוה מדי עבור סלולרי לילד היא להעדיף דגמים ישנים של סדרות מובחרות של מותגים מובילים - אייפון, שיאומי, סמסונג וכו'. כדאי לזכור ש"ישנים" בעולם הסלולר פירושו דגמים שלפני שנתיים נחשבו לחדישים ביותר, ולכן מן הסתם גם היום הם מספקים תועלת רבה. לדוגמה, גלקסי A12 או גלקסי A31, שיאומירדמינוט 9 ויש כמובן עוד דוגמאות למכשירים בדרגי הביניים שמספקים יחס עלות תועלת משתלם מאוד.
המלצה נוספת היא להעדיף קנייה ברשת מוכרת, למשל רשת חנויות ומעבדות סלולר מקסימה, שמציעה גם מבחר אפשרויות וגם שירות מקצועי שעוזר לבחור נכון.
המלצות נוספות
גם אם נדמה לנו שהילדים של היום שולטים ברזי הטכנולוגיות השונות ויודעים איך להשתמש בסמארטפון, כדאי בכל זאת להדריך אותם - ובעיקר לוודא שהם יודעים ממה חשוב להיזהר. המלצה נוספת היא להתקין בסמארטפון אפליקציה שמנטרת את משך השימוש - גם הכולל וגם בכל אפליקציה. בדרך זו תוכלו לדעת אם הילד משתמש שעות רבות מדי במכשיר.