חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
תקציב פרסום בפייסבוק: איך להגדיר תקציב למודעות בפייסבוק?
למדו איך להגדיר את תקציב הפרסום של קמפיין מודעות בפייסבוק ולקבל טיפים על תקציב יומי ותקציב כולל שיעזרו לך לפרסם כמו מומחי שיווק בפייסבוק
למודעות פייסבוק יש אפשרויות בקרה רבות שיעזרו לך להגיע לקהל היעד שלך בדרכים היעילות ביותר.
יש הרבה התאמות סביב קהל היעד, מיקומי מודעות, פעולות המרה וכו', אבל אופציה אחת לא זכתה לתשומת לב רבה והיא התקציב.

שני סוגים של תקציב בפייסבוק
יומי וכולל – כל אחד מהם עם היתרונות והחסרונות שלו. בחירה באפשרות הלא נכונה עלולה לפגוע בביצועי הקמפיין שלך. אנחנו נעבור על כל אחד מהם, אבל קודם כל, אנחנו צריכים לדון באיזו רמה אתה רוצה שהתקציבים שלך יהיו: ברמת הקמפיין או ברמת סדרת המודעות.

מיטוב תקציב קמפיין בפייסבוק
מבחינה היסטורית, תקציבים בפייסבוק נשלטו ברמת סדרת המודעות. אבל בשנתיים האחרונות, פייסבוק השיקה את 'מיטוב תקציב קמפיין', שמאפשר למפרסמים להגדיר תקציב ברמת הקמפיין.
מיטוב תקציב קמפיין (CBO) ממנף את למידת המכונה של פייסבוק כדי להציג מודעות מכל סדרת מודעות שצפויה להציג את התוצאות הטובות ביותר.
 
דוגמה ראשונה: לכל סדרת מודעות יש תקציב יומי של 100 שקל שפייסבוק מוציאה במהלך היום וכל אחת מהן יוצרת כמה המרות, מה שמביא לסך של 10 המרות.
דוגמה שנייה: אתה מגדיר תקציב ברמת הקמפיין בסך 100 שקל, סכום זהה לתקציבי סדרת המודעות המשולבים מהדוגמה הראשונה, ופייסבוק (בתיאוריה) תגיש אותו לסדרות המודעות בעלות הפוטנציאל הרב ביותר.
CBO רגיש להבדלים בגודל הקהל. אם יש לך שלוש סדרות מודעות בקמפיין, שתיים עם קהלים של 10,000 משתמשים ושליש עם 3 מיליון משתמשים, פייסבוק תשקיע כמעט בוודאות את רוב תקציב הקמפיין שלך על גודל הקהל הגדול ביותר מכיוון שיש לה את הפוטנציאל הגדול ביותר, ללא קשר למספר ההמרות או להחזיר את הקטנות יותר.
יש מינימום יומי ומקסימום עם CBO, כלומר אתה יכול להגיד לפייסבוק שסדרת מודעות אחת יכולה להוציא רק סכום מסוים בעוד שאחרים צריכים להוציא לפחות את זה כל יום.
עכשיו בואו נדבר על היתרונות והחסרונות של תקציב פרסום יומי לעומת תקציבי פרסום כוללים בפייסבוק.

תקציב פרסום יומי בפייסבוק
תקציבים יומיים הם הקלים ביותר להקים, אבל יש גם כמה מורכבויות שכל המשווקים צריכים להיות מודעים עליהם. עם תקציבים יומיים, פייסבוק תשקיע עד סכום התקציב לכל סדרת מודעות שאתה נותן לה ביום.
תקציב יומי החיסרון:
?    פייסבוק תפרסם עד שיגיע למגבלת התקציב היומית הזו, היא תנסה להוציא באופן מלא את התקציב היומי שנתת מדי יום ביומו, לא משנה מה היו הביצועים ביום נתון זה.
?    החיסרון השני בתקציבים יומיים הוא שאין אפשרות לתזמן את המודעות שלך לזמנים ספציפיים ביום או בימים בשבוע. עם תקציבים יומיים, המודעות שלך יפעלו 24/7 (אלא אם כן יש לך כלי חיצוני לסייע).
אם המודל העסקי, ההצעות או הקריאות לפעולה שלך מחייבים שהמודעות שלך תוצג רק בחלקים מסוימים של היום או הימים בשבוע, סביר להניח שתקציב פרסום יומי לא מתאימים לך.
תקציב פרסום יומי היתרונות:
?    עם תקציב יומי אתה יכול לסמוך על כך שפייסבוק תשקיע סכום זהה כל יום, מה שיקל עליך לשלוט בתקציבים שלך ולתכנן מראש מבחינה כלכלית.
?    תקציבים יומיים של פייסבוק הם האפשרות הפשוטה ביותר אם אתה מגדיר קמפיין שתמיד יעבוד. זה מאפשר לך להשאיר את המודעות פועלות כל הזמן מבלי שתצטרכי להתאים תאריכי סיום כדי להשאיר אותן פעילות. אם אתה צופה שינויים קבועים בתקציב שלך, סביר להניח שהתקציבים היומיים הם הבחירה הטובה יותר.

תקציבים כוללים
עם תקציבים כוללים, אתה נותן לפייסבוק את התקציב שאתה רוצה להוציא עבור כל הקמפיין ולאחר מכן בוחר את התאריך שבו סדרת המודעות אמורה להסתיים. תקציבים כוללים פועלים באופן שונה מתקציבים יומיים, אך מגיעים גם עם הטבות וחסרונות משלהם.
היתרונות של תקציבים כוללים:
?    בתקציבים כוללים, פייסבוק תתאים את רמות ההוצאה היומית בהתאם לתוצאות הקמפיין. בימים שבהם הביצועים חזקים, פייסבוק תשקיע מעט יותר מהתקציב היומי הממוצע כדי להגיע ליעד הכולל.
?    בימים שבהם הביצועים נמוכים יותר, פייסבוק יוצא פחות תקציב כדי לחסוך כספים ליום אחר. בסוף הקמפיין, תשקיע רק את התקציב הכולל שהגדרת.
?    מפרסמים רבים חושבים שההוצאה התנודתית הזו היא יתרון, שכן בתיאוריה, אתה צריך לקבל תשואות טובות יותר עבור הקמפיינים שלך.
?    לתקציבים כוללים יש גם תזמון מודעות זמין כדי שתוכל לבחור אילו ימים בשבוע ושעות ביום אתה רוצה שהמודעות שלך יוצגו.
אם אתה צריך להציג מודעות רק בשעות מסוימות, זהו סוג התקציב עבורך.
לדוגמה, אם הקריאה לפעולה שלך היא להתקשר ואין לך אף אחד שיענה לטלפון, זו חוויית משתמש גרועה למדי וסביר להניח שתתזמן את המודעות שלך רק שיש מישהו בצד השני.
החסרונות בתקציב כולל:
?    בתקציבים כוללים, ההוצאה היומית יכולה להשתנות לא מעט ותנודות אלה עלולות להקשות על כמות החשיפה שתקבל בכל יום בנפרד.
?    אם אתה נמצא בעונה חשובה עבור העסק שלך ואתה צריך להבטיח שיהיה למודעה שלך חשיפה יומית גבוה, אז עשוי להיות הגיוני יותר ללכת עם תקציבים יומיים.
?    תקציבים כוללים מחייבים מפרסמים להגדיר תאריך סיום יחד עם גובה התקציב שלך. בכך שאתה עושה זאת, אתה אומר לפייסבוק את סכום הכסף שהיא צריכה להוציא עבור פרק זמן זה. אם אתה בטוח שלא יהיו שינויים במסגרת הזמן או בתקציב, זוהי אפשרות נהדרת. אבל אם אתה צפוי לקבל תקציב נוסף או להאריך או לקצר את הקידום שלך, אז עדיף להשתמש בתקציב יומי.

תקציב פרסום בפייסבוק לסיכום
שליטה בתקציבים בפייסבוק היא סוג של אפשרות בחירה של המפרסם, אבל טכנית אין דרך נכונה או שגויה לעשות את זה, רק כמה תרחישים שבהם אפשרות אחת עשויה להיות הגיונית יותר מאחרת.
עכשיו שאתה בטוח יותר בהגדרת תקציבים ומכיר את כל האפשרויות העומדות לרשותך, הגיע הזמן להקים את הקמפיין הראשון שלך!

המאמר נכתב על-ידי מנכ"ל חברת קרית טק פתרונות שיווק לעסקים Kirya Tech Digital Solutions