חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
המכון העולמי שהכשיר עשרות אלפי בוגרים במקצועות קודש
היהודי זקוק לפריטים שונים שאר בהם הוא מקיים את מצוות התורה. למעשה בלעדיהם הוא לא יוכל להתנהל כיהודי. אם זה המזוזות, התפילין וספרי התורה ואם זה מוהל, שוחט ובודק וכל מי שמבצע את הפעולות הללו בצורה הלכתית ומקצועית גם יחד.
מי עוסק במקצועות קודש ואיך מקבלים את ההכשרה ההלכתית הנכונה לעסוק במקצועות אלו?
רק בעם היהודי יש כל כך הרבה מקצועות קודש. אלו מאיישים הרבה מאוד מקומות עבודה של אנשים רבים המוצאים בדרך קדושה זו את פרנסתם.
כי היהודי באורח חייו השגרתי זקוק לתשמישי קדושה רבם על מנת להתנהל בצורה נכונה ולקיים את כל המצוות בקדושה על פי כל כללי ההלכה.

מהם מקצועות הקודש?
מכון עליה מצע קורסים בכל מקצועות הקוד.
מקצועות הקודש כוללים –
•    סופר סת"ם – האדם שכותב את הכתבים המוכנסים אל בתי המזוזה, את הפרשיות המוכנסות אל תוך בתי התפילין, את ספרי התורה ואת המגילות.
•    מוהל – האדם שמוכשר לעסוק במילה על פי כל כללי ההלכה עם הכלים המתאימים וכל הפרקטיקה הנדרשת.
•    שוחט – אדם שבקי היטב בכל הלכות שחיטה ויודע היטב איך וכיצד יש לבצע את השחיטה על מנת שהעוף או הבשר יהיו מותרים לאכילה.
•    הכנת בתי תפילין – ההכנה של בתי התפילין דורשת הרבה ידע מקצועי לצד שימוש בחומרי ייצור מאוד מסוימים. ההכנה חייבת להיעשות על פי ההלכה על מנת שהתפילין אכן תהיינה כשרות ועונות על כל דרישות ההלכה.
•    משגיח כשרות – משגיח כשרות תפקידו לפקח על הכנת מאכלים במסעדות או בבתי מלון, על הפרשת תרומות ומשרות בחנויות המוכרות פירות וירקות, על השגחה במפעלים בעת הייצור ולמעשה כל תעשיית המזון הכשרה אמורה לעבור תחת עינו הפקוחה של משגיח הכשרות. על מנת שמשגיח הכשרות אכן ישלוט היטב על כל הנעשה בלי שיהיו דברים שייעלמו מעיניו או יתפספסו תחת ידיו, הוא חייב ללמוד היטב איך וכיצד לפקח ולהשגיח תוך מעקב אחר כל הנעשה במקום.
•    טוען רבני – טוען רבני הוא למעשה מתפקד כמו עורך דין אך הוא עושה את העבודה שלו בבית הדין הרבני.
כדי להיות טוען רבני יש ללמוד לעומק הרבה מאוד הלכות ונושאים העוסקים בתחומים אשר בהם מציע הטוען הרבני את שירותיו.
רבים מעדיפים היום לסיים את ענייניהם בבית הדין לצד ייעוץ וליווי של טוען רבני.

מי יכול לעסוק במקצועות קודש?
למעשה כל מי שלומד היטב את המקצועות הרצויים יכול בסופו של תהליך להיכנס כעובד מן השורה ולעסוק בתחום אותו הוא למד. אך חשוב לסייג ולציין כי בכל מה שקשור למקצועות קודש ולהכנה של תשמישי קדושה, חובה שהעוסק בהם יהיה אדם ירא שמים וירא חטא ובעל מוסריות גבוהה. רק כך אפשר יהיה לסמוך עליו ולרכוש ממנו את תשמישי הקדושה או את שירותיו.