חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
3 מקצועות בתחום הדת שתמיד יהיה להם ביקוש בארץ
הדת היהודית היא חלק בלתי נפרד מהחיים במדינת ישראל. רוב האוכלוסייה בישראל היא יהודית ואנשים רבים מבין היהודים בארץ הם דתיים או מסורתיים. הדת היהודית היא הדת הוותיקה ביותר מכל 3 הדתות הגדולות (יהדות, נצרות ואסלם). גם בעוד 2000 שנה הדת היהודית תמשיך להתקיים ולגרום לאנשים רבים לחיות חיי אמונה ומצוות. יש הרבה יהודים בארץ שלא מעידים על עצמם שהם דתיים אבל הם בוחרים לשמור על חלק מטקסי הדת למשל כאשר הם מתחתנים או להבדיל כאשר יש לקבור אדם קרוב שנפטר. המנהגים היהודיים מבטיחים את כך שגם בעוד שלושים או מאה שלושים שנה מקצועות הדת השונים ובעלי המקצוע השונים בתחום זה יהיו בעלי ביקוש רב.

למה תמיד יהיה ביקוש למקצוע כמו מוהל?
מוהל הוא אחד מהמקצועות הדתיים שתמיד יהיה להם ביקוש רב בארץ. תפקידו של המוהל הוא לבצע ברית מילה בילד זכר יהודי שמלאו לו 8 ימים כפי שעשה אברהם אבינו לבנו יצחק. טקס דתי זה הוא חתימת ברית בין התינוק ובין א-לוהים וגבר זכר יהודי שלא עבר ברית מילה לא באמת נחשב יהודי לפי ההלכה. מקצוע המוהל מבוקש מאוד, כי, למרבה השמחה משפחות רבות בארץ הן ברוכות ילדים והן בוחרות לבצע את טקס ברית המילה בתינוק שלהן.

למה תמיד יהיה ביקוש למקצוע רב?
מקצוע דתי נוסף שתמיד יהיה לו ביקוש במדינת ישראל זה רב. תפקידיו של הרב הם רבים – הוא מנהל טקסים בבית הכנסת, מחתן זוגות וגם מייעץ לאנשים בנושאים שבין אדם וא-לוהיו ואדם וחברו. בחברות דתיות הרב הוא המנהיג הרוחני והחברתי. גם אנשים שאינם מעידים על עצמם שהם דתיים הולכים להתייעץ עם רב לפני שהם מחליטים להתחתן או להתגרש ותפקידו של הרב הוא חשוב מאוד בחינוך בני הדור הצעיר.

למה תמיד יהיה ביקוש למקצוע בלנית?
מקצוע נוסף שתמיד יהיה לו ביקוש בחברה דתית יהודית הוא מקצוע הבלנית. בלנית היא אישה שהוסמכה להטביל נשים אחרות במקווה. אחת לחודש אישה צריכה לטבול במקווה בשביל לנקות את עצמה ולהיטהר (בדרך כלל יש לטבול במקווה לפני חתונה או לפני קיום יחסי אישות עם הבעל). הבלנית היא מי שאחראית על טקס הטבילה מבחינה דתית והתפקיד שלה חשוב מאוד.
בסופו של דבר, הדת היהודית היא דת שהמסורת שלה התפתחה במשך אלפי שנים של מסורת בכתב ובעל פה. אופי החיים היהודי הוא עשיר מאוד ותומך. אם אנחנו רוצים לשמר את אורח החיים של הדת היהודית אנחנו חייבים לעודד אנשים ללמוד את מקצועות הדת השונים ולעסוק בהם ביתר כבוד וקדושה. מקצועות אלו יכולים לסייע לחברה לתפקד טוב מבחינת השמירה על הדת ועל אורח החיים הדתי והמסורתי של היהדות.