חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
ריהוט גינה: מדריך מקוצר למתחילים
אם יש משהו שיהפוך את החצר או את המרפסת לפינה נעימה, מזמינה וכיפית במיוחד, זהו ללא ספק ריהוט גינה איכותי ומרשים. אלא שיש היום לא מעט חלופות, שפע של דגמים והמון רעיונות יצירתיים לעיצוב חלקו החיצוני של הבית. אם אתם לא בטוחים מאיפה מתחילים, הנה 3 נקודות מרכזיות למחשבה.

לפני הכול: תכנון מדויק
אתם חולמים על פינת ישיב גדולה ומרווחת אבל המרפסת הקטנה ממש לא תאפשר לכם לעשות את זה. מנגד, יכול להיות שהחצר מרווחת מאוד ועם פריטים קטנים וצרים היא תיראה ריקה למדי. אם כן, לפני שאתם בוחרים ריהוט גן מומלץ להגדיר בצורה הטובה ביותר מה אתם רוצים להשיג, ומה תנאי השטח. רשמו לעצמכם את המידות המדויקות של הפינה בה יסודרו הכיסאות, השולחן או הערסלים לגינה, וחפשו את הפריטים שיתאימו בדיוק לכם.

השלב הבא: בחנו חלופות
אחרי שהגדרתם את הצרכים הבסיסיים ביותר, וכמובן גם את המידות האידאליות, הגיע הזמן לבחור את חומרי הגלם וכדי לעשות את זה נכון – רצוי להבין את ההבדלים ביניהם. בין החלופות הבולטות יותר נמצאים היום פריטי ריהוט מאלומיניום, והוא נחשב לנוח במיוחד בשל הגמישות שהוא מספק והעמידות שלו. גם מערכת ישיבה מראטן היא פתרון נהדר שמאפשר לנו ליהנות מעיצוב קלאסי ונקי, ומחומר גלם המתאים לאקלים הישראלי ולקיץ שלא נגמר.

חושבים עוד כמה צעדים קדימה
כשאתם בוחרים ריהוט גן וכשאתם משווים בין דגמים, עיצובים וסגנונות, מומלץ לחשוב גם על העתיד הנראה לעין (ועל זה שנראה לעין קצת פחות). נכון, המחיר הוא נושא חשוב, אבל בחירה בפריטי ריהוט זולים במיוחד מחייבת בחינה מדוקדקת. האם אתם יודעים מאילו חומרי גלם עשוי הריהוט שלכם? האם אתם יודעים מה דרישות התחזוקה שלו? האם יוכל לשרוד את השמש הישראלית או את ימי הגשם שעוד יגיעו? ככל שתשקלו את כל האפשרויות שלכם ותבחרו את הריהוט האידאלי באמת, כך תחסכו הרבה כסף בטווח הארוך.

טיפ בונוס: תכננו גם פתרון הצללה
בזמן שאתם בוחנים ירחוני עיצוב או את הדגמים השונים באתרי האינטרנט, נסו לחשוב על התמונה כולה. במילים אחרות, נסו לתכנן איפה בדיוק תוצב מערכת הישיבה שלכם, האם יש מספיק צל כדי שתוכלו ליהנות ממנה גם בימים החמים ביותר והאם היא מספקת את המענה הטוב ביותר לכל הצרכים שלכם, לרבות צרכי האירוח. כך תקבלו החלטות בצורה נכונה ותיהנו מהן לאורך שנים.