חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
תודה לבורא עולם –  ויש על מה להודות

בכל תקופה, ובכל זמן, נושא הדת בישראל הוא נושא שנוי במחלוקת ורגיש מאד. אך אין באמת סיבה מהותית לכך, פרט לעובדה שחשוב להבין שהדת שלנו היא רוחנית, טובה, דוגלת באהבת האדם ואהבת חינם, ובסיוע לנזקקים ותפילות רבות לבורא עולם שבזכותו באמת יש לנו את כל הטוב הקיים בנו, ומסביבנו.
ברכת תודה לבורא עולם מאפשרת לנו להתמקד בכל דבר קטן שאנחנו מרגישים צורך להודות עליו. בציוץ הציפורים, בלגימה של כוס מים. ואפילו בקיפול אצבעות הרגליים. מהדברים הקטנים ביותר, ועד לגדולים ביותר.
זוהי ברכה אישית, בה אתם מחליטים בעצמכם על מה אתם מברכים בה. ויכולים לכלול בה ואילו את הדבר הקטן ביותר, ועד למשמעותי ועוצמתי ביותר.

אומרים תודה על הכל
ברכת תודה לבורא עולם תיאמר לרוב לפני אוכל, לאחר אוכל, לאחרי לידות, ולאחר מאורעות מרגשים בחיים. היא מתווספת אל ברכת 'מודה אני' בשעות הבוקר אותה אנו אומרים. ולמעשה, אנחנו הרי מודים על כל דבר קטן בחיינו החל מביגוד, קורת גג, אהבות, אוכל, בריאות, תנועה, מוחשיות ורוחניות.
את ברכות הבוקר מומלץ לברך מיד כשמתעוררים בבוקר צמוד לתפילת השחר ואפשר לברכן עד סוף של ארבע שעות. אם שכחתם, או טרם הספקתם אתם יכולים גם לברך בכל שעה במהלך היממה. ואם אתם ממש אדוקים בנושא, גם לאחר שהחושך כבר עוטף את היקום ואת המקום הבטוח שלכם, הבית.
אין מבנה לברכות, הן ללא מילים קבועות. הן אינן שירה, ואין להן גם כריזה. הברכות הללו נאמרות היישר מהלב שלכם, וישר אל ליבו של בורא עולם ומילות הברכות מודות על הדברים הקיימים בחיינו החל מהקטנים ביותר ועד למשמעותיים ביותר.
ישנם המודים על צעדים, על לגימות מים, על היכולת להזיז את הגוף, על הבגדים, על האוכל, על האהבה. על התובנות, החוכמה, הרוחניות, החומרניות והמים, האוויר והרוח. וישנם המתפללים גם לקבלת והגשמת משאלות אלו ואחרות.
השיח עם בורא עולם הוא מאד אישי, הוא בעל אווירה ואופי שונים מאד. כל אחד ואחת מהמאמינים, מאמינים באמונה שלמה של הקשבה. וכאשר הברכות מגיעות באופן כה מרגש מהלב, איך אפשר שלא להקשיב ולשמוע אותן?
לכל אחד ואחת מאיתנו יש את השיח שלו או שלה עם בורא עולם. ולכן, גם הברכות הן מאד אישיות, דינמיות ומשתנות בהתאם לחיינו האישיים. לכל אחד ואחת מאיתנו הפינה שלו בליבו של בורא עולם.