חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
כך תחסכו הוצאות על מחשוב ולימודים
לימודים בישראל זה דבר יקר. כשההוצאות מכבידות ולא רוצים להסתבך עם הלוואות מעיקות, אפשר לפעול בצורה חסכונית וחכמה. אם אתם מוציאים כסף רב על לימודים ועל מחשוב, או שהוצאות הלימודים והמחשוב של הילדים כבדות, קבלו את הפתרונות החכמים.

פתרונות מחודשים או יד שניה
מי אמר שחייבים בהכרח לקנות מחשב חדש? ניתן להוציא פחות על מחשוב, באמצעות שוק היד שניה או המחשבים המחודשים. אפשר להשיג מחשבים וציוד היקפי מחברות שמספקות שירות הדומה לליסינג בתחום זה. ניתן לפנות לחברה שמציעה שירות של השכרת לפטופים לבתי עסק. מפעם לפעם, החברה מחדשת את מלאי הלפטופים ומוכרת את הדגמים היותר וותיקים. אמנם לא יהיה לכם את המחשב הכי חדש, אבל זו דרך להשיג דילים מעולים. בצורה כזאת אפשר להשיג אפילו מחשבים חזקים יותר מהממוצע, במחירים מאוד משתלמים.

טריקים לחסוך בהדפסות
אתם מוצאים את עצמכם מדפיסים הרבה ללימודים? הטריקים שעובדים בשביל לחסוך: הגדירו את המדפסת על מצב הדפסה חסכונית. כמו כן, הדפיסו על שני הצדדים של הדף. אם אתם נוהגים לקנות דיו מקורי, ניתן לשלם הרבה פחות ולקנות דיו תואם. חלק מהחברות מציעות במחיר של דיו רגיל, מחסנית דיו חליפית שמכילה נוזל הדפסה בכמות כפולה. משמעות הדבר – חיסכון מידי של 50 אחוזים. חשוב לא פחות, לחשוב פעמים. לא כל דבר שמדפיסים באמת צריכים.

אפשר לחסוך בשיעורי עזר
מרבית ההורים מכירים את זה – המכה שנקראת שיעורים פרטיים. ההוצאות על שיעורי עזר ושיעורים פרטיים מכבידות מאוד ולמעשה סטודנטים בפקולטות מסוימות הפכו גם כן ל"צרכנים" של שיעורים פרטיים למשל באנגלית עסקית, סטטיסטיקה ועוד. ניתן לחסוך בהוצאות על שיעורי עזר בכמה דרכים. לדוגמא, ישנם מורים פרטיים שמציעים שיעורי זום, במחיר מוזל. ניתן לשקול שיעורי עזר בקבוצה קטנה. בחלק מהאוניברסיטאות ניתן להצטרף למסלולי חיזוק לסטודנטים בעלויות מסובסדות.

רכישה מרוכזת, שחוסכת כסף
לקראת פתיחת שנת לימודים, אפשר לחסוך לא מעט כסף ברכישה מרוכזת של ציוד לימודים וציוד מחשבים היקפי. לצורך כך, רכזו את כל הקניות ובצעו אותן אצל ספק גדול אחד. ניתן אף ליצור מעין קבוצת רכישה קטנה. מתאספים כמה סטודנטים או כמה הורים לילדים, ומבצעים רכישה גדולה אצל ספק. ספקים שבדרך כלל עובדים עם השוק המוסדי או המסחרי, עשויים להסכים למכור מכירה מיוחדת, אפילו לקבוצת רכישה של צרכנים שאינם עסק.
לסיום, שימו לב שמותגים גורמים לכם לשלם יותר, לא בהכרח בצדק. מחברות ממותגות, תיקים ממותגים, ילקוטים ממותגים, קלמרים וכלי כתיבה ממותגים – האם באמת צריך את כל זה? פערי המחיר בין פריט ממותג לפריט לא ממותג עשויים להיות גדולים מאוד. ודבר נוסף, תוכנות מסוימות מוצעות במסלולים מוזלים לסטודנטים ולתלמידים. עשו שימוש במסלולים המוזלים וגם כך תוכלו לשלם פחות.