חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
השקעות לקהל הדתי: מאיפה להתחיל
כשמדברים על בחירה בהשקעה נכונה עבור כל אחד, זו לא ההחלטה הכי קלה שקיימת, על אחת כמה וכמה כשמדובר במשקיע שהוא דתי. אז כבר נכנסים לסוג של החלטה שהשיקולים שלה הם כבר לא רק קשורים ישירות לנושאים פיננסים, אלא קשורים יותר לערכים שלו, לסוגיות הלכתיות של מה קורה עם חילול השבת, מה האיסור על ריבית ועוד. אז אם זה המצב, אם המשפחה היא שומרת מצוות, איך היא יכולה להתנהל בצורה חכמה ולהשקיע את הכסף שלה בהשקעה שגם נותנת תשואה וגם לא סותרת את האמונה שלה? על זה נדבר במדריך הקרוב של השקעות לקהל הדתי: מאיפה להתחיל.

למה כדאי לכם לקחת קורס השקעות בבורסה?
קורס השקעות בבורסה (מהסוג הזה) ייתן לכל אחד שרק יהיה מוכן לעבוד קצת קשה במשך תקופה כזו או אחרת, את האפשרות להגיע לעצמאות כלכלית מלאה שתיתן לו את היכולת לחיות ברווחה גם במקרים בהם הוא לא יקום וילך לעבודה, או לחילופין במצבים שלא יוכל לעבוד תקופה. ברגע שתלמדו להגדיל את ההכנסה שלכם תוכלו להשקיע ביותר קלות בבורסה על בסיס שהוא חודשי. לאחר שהצלחתם לצבור סכומים נכבדים, כדאי לכם להשקיע גם בנדל”ן על מנת שתוכלו לפזר את הסיכונים שלכם וליצור הכנסה שהיא קבועה.

אילו אופציות להשקעה יש לקהל הדתי?
כמו לכל משקיע אחר, גם לקהל הדתי יש כל מיני אופציות השקעה משלו-
-    דירות, מגרשים למכירה או כל נדל"ן כזה או אחר- ההשקעה הכי טובה שהייתה קיימת מאז ומתמיד היא קניית קרקע ולא רק בגלל מצוות ישוב ארץ ישראל. מעבר לכך שקרקע נחשבת כהשקעה מניבה ולכן היא פונה לכל מיני סוגים של משקיעים, ההשקעה הזו גם מוסיפה נפח ערכי מוסף.
-    חפצי נוי ואוספים- יש פעמים בהם לא תצטרכו להוציא כסף בשביל להשקיע, אלא אתם פשוט תצטרכו לחפור קצת במחסן שלכם. לכל אחד ואחד מכם יכולים להיות חפצי נוי ישנים, אולי אפילו עתיקים, שעצם זה שהם נשמרו אצלכם כל כך הרבה רק העלה להם את המחיר לאורך השנים.
-    מוצרים פיננסיים כשרים- בתי השקעות מודעים לכך שיש אפשרויות נסתרות בתוך המוצרים שפונים לקהל הדתי וזו הסיבה שהם יציעו לכם מסלולי השקעה שהם כשרים, כמו קרנות פנסיה וכל מיני מוצרים פיננסיים אחרים.

מאיפה הקהל הדתי צריך להתחיל להשקיע?
זה לא פשוט להתחיל להשקיע במיוחד כשיש עליכם נטל כבד ששמו הוא הפרנסה של המשפחה כולה, במיוחד שמשפחה שומרת מסורת היא משפחה ברוכת ילדים, ונכון, זה קשה לחסוך כשההוצאות רק נהיות יותר כבדות וגדלות עם השנים. אך דווקא בנושא הזה הרבנים אומרים שאם צריך, אתם יכולים להוציא מדמי המעשר שלכם סכומים ספציפיים שאתם רוצים לחסוך למען הילדים שלכם.