חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
תפקידו של משגיח כשרות
רק שומרי הכשרות מבינים עד כמה מורכב זה לצרוך אוכל כשר. להקפיד על שחיטה כשרה של בשר או עוף, להקפיד על צריכה של דגים כשרים על פי התורה, לצרוך פירות וירקות שהם כולם ללא כל חשש של טבל, שביעית וערלה ולהקפיד גם על בישולי עכו"ם, בשר בחלב וכן הלאה.
אז האמת היא שהיום אנחנו לא באמת צריכים לעבוד קשה כדי להשיג את האוכל הכשר. בעבר זה אכן היה סבוך ומורכב ואנשים עבדו קשה מאוד כדי להשיג לעצמם אוכל כשר. אבל אפשר לומר שעם הזמן הכול נעשה הרבה פחות מורכב והרבה יותר קל ופשוט. לפחות במאה השנים האחרונות אנחנו כבר מסודרים עם גופי כשרות שדואגים לפקח ולעקוב אחר כשרות המזונות השונים כאשר חותמת שלהם על מוצר מזון כלשהו מאפשר לנו לצרוך אותו ללא כל חשש.

משגיח כשרות – מה תפקידו?
אז למעשה כל מוצר מזון שמגיע אל מדפי החנויות ומשם אל המזווה הביתי שלנו ויש עליהם חותמת כשרות כלשהי, הם בעצם מוצרים שיוצרו תחת עיניו הבוחנות של משגיח כשרות. משגיח הכשרות עוקב אחר כל שלבי הייצור החל מבחירה של חומרי גלם לצורך ייצור המזון, דרך אופן הייצור וכלה באריזה עד שהמוצר עוזב את המפעל. לא מדובר בדברים פשוטים. לעיתים ישנם סיבוכים רבים בייצור ולא כל רכיב אכן מקבל את האישור מטעם משגיח הכשרות מה שעשוי לתקוע ליין שלם של פס הייצור והוא לא יקבל את החותמת הרצויה בשל כך.

מי יכול להיות משגיח כשרות?
אז הבנתם כמה אחריות נדרשת מצד משגיח הכשרות. כמה מוטל על כתפיו ועד כמה הוא זה שצריך להיות זהיר וערני בכל פרט תוך מעקב אחר כל החומרים הנכנסים אל המזון, אחר כל תהליכי הייצור ואחר כל מה שנעשה במטבח או במפעל. אז מיהו האיש שאכן יכול לשאת את התואר?
ראשית חייב להיות זה אדם שהוא ירא שמים. הוא חייב להיות אדם אמין וישר דרך שלא ינסה לעגל פינות. הוא גם חייב להיות אדם עם הרבה ידע. ידע הלכתי קודם כל כדי לדעת על מה להקפיד, על מה לשים לב אחר מה לעקוב וכן הלאה. מעבר לכך הוא גם צריך להבין בכל מה שקשור לתחום הזה של ייצור המזון כדי להבטיח כי אכן כל תהליכי הייצור ייעשו כמו שצריך ותוך הקפדה על כל ההלכות הקשורות לייצור המזון.

לומדים להיות משגיח כשרות
כדי אכן להצליח להיכנס לנעליים הגדולות של משגיח כשרות, צריך ללמוד קורס משגיחי כשרות. קורס משגיחי כשרות זהו קורס שנועד עבור כל מי שרוצה להיכנס לתחום וחפץ להבין טוב יותר מה זה בעצם מחייב את משגיח הכשרות. אדם שאכן רואה את עצמו כשיר לכך יוכל ללמוד, להיבחן ולקבל את ההסמכה לתפקיד החשוב של משגיח כשרות.