חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
כאשר אנו נתקלים בתקלה במשק הבית, כמו בעיית אינסטלציה או חשמל אנו נוהגים להזמין בעל מקצוע. במקרים אחרים, בהם אנו חפצים בריענון או שיפוץ לבית גם אז נזמין בעל מקצוע על מנת שיבצע את שחשק ליבנו. חלקנו אף נעזרים בבעל מקצוע באופן שוטף, כמו לדוגמה אנשים אשר ברשותם בריכת שחיה ביתית, ואלו נעזרים במנקה בריכות קבוע לתחזוקת הבריכה. חלקנו אף נעזרים בגנן אשר מגיע אחת לשלושה שבועות על מנת לתחזק את הגינה, לקצור את הדשא, לגזום מעט מהעצים ואולי לעיתים אף לרענן את הצמחיה בפרחים חדשים. בכל אחד מהמקרים, בין אם אנו מזמינים בעל מקצוע מזדמן לטיפול בבעיה נקודתית, בין אם אנו מזמינים בעל מקצוע לשיפוץ או עבודה ארוכת טווח כלשהי, ובין אם אנו נדרשים בבעל מקצוע לתחזוקה קבועה – עלינו להזמין אותם טרם לכן, והשלב שנעשה בתת מודע הוא הבחירה. אבל כיצד בוחרים בעל מקצוע?

ובכן, לבחירת בעל מקצוע ישנם שתי תכולות. האחת, היא האופן בה אנו מחפשים או מזמינים ברמה הטלפונית לרוב את בעל המקצוע, והשנייה היא הסינון של בעלי המקצוע השונים עד לבחירת בעל המקצוע אשר יבצע באופן סופי ומעשי את העבודה. לעיתים מלאכת בחירת בעל המקצוע תארך כשתי דקות ולעיתים כשבוע ויותר. נתחיל דווקא בתכולה השנייה, עבודת הסינון של בעלי המקצוע – ככלל, ניתן לומר שיש שלושה פרמטרים באמצעותם ועל חודם תיפול ההחלטה באשר לבחירת בעל המקצוע אשר יבצע את העבודה באופן סופי. הפרמטרים הם כדלקמן: מחיר, אמינות, מקצועיות. אצל מי יותר ומי פחות זה עניין אחר, אבל בעת סינון ובחירת אלו שלושת הפרמטרים הקובעים ברוב מוחלט אצל מזמיני נותני השירות. ברמת המחיר, חשוב לנו ובטח שבמדינת ישראל, לקבל מחיר הוגן עבור דרישת העבודה. לצורך כך, מומלץ להיות ערים למחירון הכללי של בעלי המקצוע, אותו ניתן לראות בלימון – מחירון בעלי מקצוע, על מנת לקבל פרספקטיבה נכונה באשר להצעות המחיר שתקבלו מבעלי המקצוע. בכל הקשור לאמינות, שאלו על הוותק של אותו בעל מקצוע, ואף נסו לחפש המלצות על אותו בעל מקצוע באינטרנט. הרבה מזמיני שירות נוטים להשאיר תגובה או המלצה במקור בו הזמינו את בעל המקצוע. בנוגע למקצועיות זה בעיקר נתון בידי שמיים, שכן אין לכם את האופציה לדעת בוודאות האם בעל המקצוע מקצועי דיו או שמה איננו.

נחזור לתכולה הראשונה המרכיבה את הבחירה שלנו בבעל מקצוע – ההזמנה. כיום, ניתן לומר שישנם דרכים רבות ומגוונות להזמין בעל מקצוע אמין וטוב. אנשים נוטים להשתמש במספר גורמים עיקריים להזמנת בעל מקצוע: פליירים מגנטים וכיו"ב, אינטרנט וטלוויזיה. אנשים רבים נוטים להדביק מגנטים על המקרר של בעלי מקצוע שונים, ולכשנדרשים להזמין אחד כזה פשוט מתקשרים אליו. אלא שאינכם יודעים מי או מה השאיר את המגנט על דלתכם, או מי נמצא מאחורי הקו השני. אותו כנ"ל לגבי עיתונים, פליירים וכן הלאה. לכן, אנו ממליצים לכם להזמין בעל מקצוע דרך האינטרנט, כמו באמצעות האתר www.limmon.net - אשר מציע מגוון בעלי מקצוע בכל תחום אשר הוכיחו את עצמם בשטח, וכמו כן תוכלו לקרוא תגובות, המלצות וכן הלאה. בנוסף, ישלחו אליכם מספר הצעות מחיר מבעלי מקצוע שונים – ובכך תוכלו לעשות סקר שוק ללא מאמץ כלל. בהצלחה!