חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
מדריך מקוצר לרכישת ביטוח סיעודי
מי שהופך לסיעודי, ואין זה משנה באיזה גיל, למעשה מאבד את היכולת שלו להתפרנס ולקבל שכר, בעיקר משום שהוא מאבד את היכולת לתפקד בכוחות עצמו. במקרים מסוימים ייתכן שהטיפול הסיעודי יתאפשר רק במסגרת מוסד סיעודי, שעלותו החודשית גבוהה למדי. אם כן אחד הנושאים החשובים ביותר לטיפול הוא ללא ספק הביטוח הסיעודי, גם אם נדמה לכם היום שפשוט אין לכם סיבה לדאוג.

מה זה אומר, בעצם?
מבוטחים שמקפידים על ביטוח סיעודי ומשלמים דמי ביטוח חודשיים מבטיחים לעצמם תמיכה כספית חיונית מאוד במידה ויזדקקו לכך. אדם סיעודי מוגדר כמי שמוגבל ביכולותיו להתמודד בכוחות עצמו עם פעולות פשוטות כמו ישיבה וקימה, הליכה, רחצה, אכילה ואפילו עשיית צרכים. סביר להניח שאתם מדמיינים לעצמכם תרחיש כזה רק בגיל מאוחר יותר, אם בכלל, אבל חשוב לזכור שאירועים שונים עשויים להוביל לנזקים גופניים משמעותיים גם בגילאים מוקדמים יותר, נזקים שעלולים להוביל לצורך בטיפול סיעודי ולאובדן היכולת להתפרנס ולהשתכר.

כמה זה עולה לנו?
שאלת המחיר היא שאלה שתלויה בגורמים שונים, ועל פיהם ייקבע האם תשלמו עשרות שקלים – או אלפי שקלים. אם אתם דואגים לביטוח הסיעודי בגיל 30 תצטרכו לשלם הרבה פחות מהמחיר שיגבה מכם בגיל 50 או 60, וגם מצבכם הרפואי בעת רכישת הפוליסה ישפיע באופן לא מבוטל. זוהי גם אחת הסיבות העיקריות לכך שתידרשו להשיב על שאלון רפואי עם הצטרפותכם לביטוח הסיעודי. במסגרת השאלון תהיו מחויבים לציין כל מחלה שאתם סובלים ממנה, או מחלה תורשתית ממנה אתם עשויים לסבול, וכל מגבלה קיימת שעשויה להשפיע על תפקודכם. מי ששוכח לציין בעיות קיימות עשוי לגלות ברגע האמת שאין לו ממש עם מי לדבר.

כך זה עובד בפועל
בעוד אנחנו מלאי תקווה שלא נזדקק לביטוח הסיעודי לעולם, חשוב להבין מה בדיוק צפוי לקרות אם וכאשר. אם כן, בדקו היטב את הפוליסה המוצעת לכם ולמדו אותה. פוליסות מהסוג הזה יכללו בדרך כלל פיצוי כספי, שהוא סכום שנדרשת חברת הביטוח לשלם למבוטח, ללא כל קשר לטיפולים הנדרשים ממנו. פוליסה המבוססת על שיפוי תדרוש מכם להציג קבלות ולהוכיח את ההוצאות הרפואיות הכרוכות במצב הרפואי – מדי חודש. ככל שתדעו מראש כיצד מורכבת הפוליסה שלכם ומה היא בעצם מאפשרת לכם, כך יהיה לכם הרבה יותר קל לדעת האם היא באמת משתלמת, והאם חברת הביטוח שלכם באמת תדאג לכם בשעת צרה.
מידע נוסף באתר משרד האוצר.