חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
הפחתת ארנונה לעסקים
האם בתי עסק יכולים להפחית את חיובי הארנונה? כדאי שבתי עסק בתחומים הבאים יבדקו את זכאותם: קניונים גדולים, דיורים מוגנים, חברות הייטק, חברת 'תשתיות נפט ואנרגיה', חברת 'בזק' ועוד. הפחתת ארנונה לעסקים היא דבר אפשרי בהחלט ולכן מומלץ שלא לראות בחיובי הארנונה כחיובים "קבועים" אשר אינם ניתנים לשינוי.

הנוסחה להפחת ארנונה לעסקים
בתי עסק רבים אינם מודעים לעובדה כי קיימת באפשרותם היכולת להפחית את חיובי הארנונה, להפחתת הארנונה לעסקים אין נוסחת קסם, וכל בית עסק צריך לבדוק את החיוב באופן פרטני ולהתייחס לכל מקרה באופן שונה ונכון לאותו בית העסק.
בבסיס ישנה ההבחנה בין תפיסתה של הרשות המקומית את העסק המדובר בהיבטים הבאים:
•    שטחו של בית העסק
•    מיקומו של בית העסק
•    השימוש שנעשה בבית העסק ועוד
הכרת מדיניותה של הרשות המקומית הספציפית בה מתפקד בית העסק תורמת רבות  לבחינת כשירות החיוב, לכן יש לוודא כי מכירים היטב את המדיניות של הרשות המקומית הספציפית.

איך מפחיתים ארנונה לעסקים?
ראשית יש להבין באופן מפורט ומדויק ממה מורכבים חיובי הארנונה ומה הם הפרמטרים הספציפיים של העסק הנבדק המשמשים לקביעת גובהו של חיוב הארנונה.
בכל רשות מקומית קיימים תעריפים שונים לסיווגים השונים של החיוב ולעיתים ההגדרות אינן ברורות וחד משמעיות. סיבות אשר לפחות חלקן אינן ניתנות לאיתור בעין בלתי מקצועית, לכן רק עורכי דין המתמחים בתחום המיסוי העירוני/מוניציפלי יודעים ומכירים היטב את החקיקות וההשלכות השונות. מעת לעת יוצאים עדכוני פסיקה חדשים ומתגלים תקדימים מרחיקי לכת בתחום. כאמור משרדי עורכי דין איכותיים מתעדכנים ולומדים היטב את ההשלכות של כל המידע המצטבר. בכך הם רוכשים את הידע, הניסיון והוותק במטרה להביא לידי הפחתת ארנונה לעסקים בצורה משמעותית וניכרת. במקרים מסוימים ההפחתה של חיובי הארנונה כל כך משמעותית עד כדי כך שהחיסכון הופך עסק מפסיד לעסק מרוויח וזאת רק בשל חסכון בשורת ההוצאות. קיימים מקרים בהם שינוי בסיווג הנכס לבדו יביא להפחתה ניכרת של חיובי הארנונה לעסקים.
משרד עו"ד בן אליעזר ושות' מתמחים במיסוי מוניציפאלי והפחתת מיסי מקרקעין, המשרד מייצג נישומים אשר נמנים בין הגופים והחברות הגדולות במשק הישראלי ואינו מייצג רשויות מקומיות. בזכות הותק, הידע והניסיון שצברנו במשך כ-40 שנים בתחום המיסוי המוניציפלי אנו מסוגלים להביא לקהל לקוחותינו הצלחות.
לקבלת פרטים נוספים וייעוץ פנו אלינו בטלפון מספר: 03-6954100 או כתבו לנו לכתובת מייל:info@be-law.co.il.