חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
יועצת שינה לתינוקות – לינה משותפת כדאי או לא כדאי?!
לינה משותפת מתרחשת כאשר תינוקות וילדים חולקים מיטה אחת עם הוריהם. מדובר באמונה אידאולוגית – עיקרון הרצף. העיקרון הוא שלמרות החיים המערביים הילד ישן ליד הוריו במקומו הטבעי, לרוב תהיה הסכמה של ההורים יחד והם מוכנים לקחת על עצמם את היתרונות והחסרונות הקיימים בשיטת לינה זו.
קיימת לינה משותפת שאינה מתוך אידיאולוגיה אלא מתוך קושי של ההורים להתמודד עם בעיות שינה אצל ילדיהם. יש להדגיש כי לינה מסוג זה עלול להחמיר את בעיית השינה של הילד וכדאי לחשוב היטב אילו הרגלים אתם מבקשים להקנות לילדיכם.
היתרונות של הלינה המשותפת
•    לינה משותפת מגיעה מתוך אמונה שסגנון זה של הורות מסייע לילד מבחינה התפתחותית ומבחינה פסיכולוגית.
•    התינוקות ישנים טוב יותר במיטת הוריהם הם מרגישים בטוחים ומוגנים ובכך מפחיתים את כמות ההתעוררות במהלך הלילה, דבר שמסייע לשינה רציפה הן לילד והן להורה.
•    הלינה המשותפת מסייעת לאם המניקה לתת מענה מהיר לרעב התינוק ומקלה עליה, כמו כן חום גופה והקרבה של העולל לפעימות ליבה מרגיעים אותו ומחזקים את הקשר בין האם לתינוק.
החסרונות של הלינה המשותפת
•    הלינה המשותפת מסכנת את חייו של העולל ויכולה לגרום לחנק כתוצאה משנתם העמוקה של ההורים, ישנה אפשרות שהם יסתובבו על התינוק במהלך השינה מבלי לשים לב לכך. העבר מלמד אותנו כי היו מקרים מעולם ולכן יש למנוע הישנות מקרים אלו בכל מחיר.
•    הרגל של הלינה המשותפת בהרבה מקרים מקשה על התינוק להירדם באופן עצמאי והוא מפתח תלות בלינה לצד הוריו, יהיה קשה לתינוק להחזיר לעצמו את ההסתגלות לעצמאות בשינה.
•    לינה משותפת מסכנת את חיי הזוגיות היות ובני הזוג חולקים את המיטה יחד עם בני משפחה נוספים. הדבר לא מאפשר אינטימיות הדרושה לבני הזוג.
לינה משותפת - סיכום
כל משפחה עושה את הטוב בעיניה ומגדלת את ילדיה בהתאם לאמונה האישית שלהם ובתנאי שטובת הילד בראש סדר העדיפות שלהם. כאשר מחליטים על לינה משותפת כדאי לקחת בחשבון את היתרונות והחסרונות המיוחסים להסדר שינה זה. אם אתם חשים כי חשובה לכם הקרבה לתינוק הן בשל נוחיות והן בשל ביטחון אותו אתם רוצים להקנות לעצמכם ולתינוקכם ניתן להשתמש במיטת תינוק או ערסל בחדר ההורים כפתרון חלקי. אם בכל זאת חלקתם את מיטתכם עם ילדיכם וכעת אתם מעוניינים כי יחזור לישון במיטה שלו דעו – הכל ניתן לשינוי והכל זה עניין של הרגל. במקרים כאלו מומלץ לפנות ליועצת שינה שיכולה לסייע לכם רבות בהקניית הרגלי שינה והרדמות בריאים ועצמאיים אצל ילדים ותינוקות. ניתן להתייעץ עם שירי אוסטרובסקי יועצת שינה לתינוקות ומלווה התפתחותית בכל תחומי השינה וההירדמות של תינוקות וילדים טלפון: 050-7919871 דוא"ל: Shiri@Shiri-Sleep.co.il.