חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
מה עושים כאשר יש נזילה?
נזילה בבית, בעסק ,במוסדות לימוד במשרד ובכל מקום - יכולה גם להעיב על המראה האסתטי של המקום, להוביל לנזקים גדולים בציוד ובמבנה, אך גרוע מכל היא יכולה לגרום לרטיבות במבנה שגורמת לתחלואים ובעיות פיזיות בבני אדם ובחיות מחמד.
לשם כך במידה ויש לכם נזילה במקום שבו אתם שוהים: חשוב לדעת כיצד לאתר את הנזילה וכיצד לטפל בה.
אז כיצד מבצעים איתור נזילות? ואיך מטפלים בנזילה? כל התשובות בהמשך.

לפני הכל חשוב לדעת – מה גורם לנזילות?
נזילות בבית ובכל מבנה יכולות להיגרם בשל שלל סיבות ביניהן: עייפות החומר כמו צינורות חלודים ומפוררים, גומיות בלויות, צנרת שבורה ועוד. בנוסף נזילות יכולות להתרחש בשל חלון שאינו אטום בצורה טובה, צינור מים שהורכב לא נכון, בעיות באינסטלציה ועוד.

כדי לבצע איתור נזילות מים יש לבצע את הבדיקות הבאות:
איתור מקור הדליפה – ניתן לנסות לאתר את הדליפה באמצעות גלאים תרמיים. כיום איתור נזילות (לפרטים נוספים לחץ כאן) מקצועי נעשה על ידי המומחים בתחום אשר מבצעים את האיתור על ידי מצלמה טרמית שתפקידה לזהות חום וקור. בזמן האיתור שנעשה על פי צבעים: מבינים המומחים מהיכן מגיעה הנזילה.
בדיקת שעון המים - דרך נוספת לאתר דליפת מים היא באמצעות בדיקת שעון המים. במידה ושעון המים עובד כאשר כל הברזים סגורים ייתכן וישנה דליפה של מים מאחד הצינורות אשר במבנה.
בדיקת האיטום - בדקו את איטום המבנה. דליפה של מים יכולה להתרחש גם בשל חלונות אשר האיטום בהם לקוי, קירות שנבנו בצורה לא מקצועית ואיטום לקוי של גג או של חדר האמבטיה.
בדיקת תקינות הכלים הסניטריים – כדי לבדוק את מקור הנזילה חשוב לבדוק את התקינות של הכלים הסניטריים. גורמים לנזילה יכולים להיות אסלה לא תקינה, כיור תקול ואמבטיה לא אטומה.

אז כיצד מטפלים בנזילה?
כדי לטפל בדליפת מים ולבצע איתור נזילות מים חשוב לבדוק אם אתם יכולים לטפל בבעיה לבד. תיקון של אסלות למשל הינו אפשרי במידה ומדובר בהחלפת חלק כמו גם טיפול בכיורים ואף איטום חלונות.
עם זאת במידה וישנן בעיות מורכבות יותר מומלץ להתייעץ ולהיעזר באיש מקצוע המומחה בתחום וזאת כדי ליהנות מתיקון מקצועי שיחזיק מעמד למשך שנים ארוכות.