חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
עוברים דירה? קבלו עצות שימושיות לבחירת חברת הובלות
רבים מאתנו מכירים את התחושות המעורבות שמתלוות למעבר דירה, התרגשות לצד לחץ ואי וודאות. אם אתם לא נמנים עם בעלי הניסיון, מבט על טבלת הסטטיסטיקה בישראל מלמד שעוד מצפה לכם לפחות מעבר או שניים בחיים. עם מחירי הנדל"ן הגואים, מעברי דירה הופכים לתכופים יותר בקרב חלק רחב מאזרחי ישראל שהולך וגדל בהתמדה.
כפועל יוצא, מגמה זו תורמת להתפתחות ענף ההובלות והשירותים המקיפים למעברי דירה.
בדומה למחירי הדיור ולצורך להחליף את מקום המגורים לעתים תכופות יותר, ענף ההובלות נהנה מביקוש גבוה בשנים האחרונות, ביקוש גדל והולך שעל פי הערכות, מגלגל אל הענף מאות מיליוני שקלים בשנה. מגמה זו תורמת לעובדה שבשוק חסר פיקוח שכזה, קמות חברות חדשות לבקרים, חלקן איכותיות ומקצועיות וחלקן בלשון עדינה, לא עומדות בסטנדרטים בסיסיים של שירות ואמינות.
נשאלת השאלה: כיצד תדעו לבחור בחברת הובלות מקצועית לביצוע ההובלה, במהלך בעל רגישות וחשיבות גדולים כל כך של מעבר דירה.

הבדלים בין חברות הובלה שונות
כמו בתחומים רבים בחיים ובענף ההובלות בפרט, קיימים הבדלים מהותיים בין חברות שונות והתמורה שתקבלו עבור כספכם. ההבדלים יבואו לידי ביטוי באספקטים שונים כגון גודל המשאיות העומדות לרשות המובילים, רמת השירות שהם מספקים ואיך לא - אמינות. בהובלות לעתים קרובות, הצעת מחיר נמוכה לאו דווקא תלמד אותנו על עסקה משתלמת, אחת כמה וכמה לאור העובדה שחברות הובלה שונות נוהגות "להקפיץ" את המחיר ביום המעבר – בדיוק בנקודה בה אתם חסרי אונים ותלויים במובילים יותר מתמיד. בקישור הבא, תוכלו לקרוא על בחירת חברת הובלות.

טיפים בחיפוש חברת הובלות
ריכזנו בעבורכם שבעה טיפים שיעזרו לכם לבחור חברת הובלות באופן מושכל. אנו בטוחים שדבקות בעצות הללו, תסנן חברות לא מקצועיות ויכולות לעשות לכם קצת סדר בעולם שאינו מוכר לרוב האוכלוסייה. מניסיוני, אתם עשויים להיות מופתעים כמה הענף הזה עשוי להיות מורכב.
1.    התאמת הצורך האישי לשירותי החברה - התאימו בין השירותים והיכולות של חברת ההובלות לבין הצרכים שלכם. לא כל מעבר דירה זהה. ישנם מעברים הדורשים משאיות גדולות במיוחד ו/או מנופים אך לא לכל חברה יש את האמצעים הללו. אתם צריכים חברת הובלות במידות שלכם, במיוחד אם מדובר במעבר דירה גדולה, עם דרכי גישה בעייתיים.
2.    שירותי אריזה ואספקת חומרים – אריזת דירה למעבר היא אחת המטלות המתסכלות שקיימות. זוהי משימה מתמשכת אך הכרחית. על מנת להקל את התהליך, תוכלו לרכוש חומרי אריזה וקרטונים ולקבלם עם משלוח עד לפתח הבית ובתוך זמן קצר. שירות נוסף שעשוי להקל עליכם את האריזה, הוא שירותי אריזה שמספקות חלק מחברות ההובלה. שימו לב שלא כל חברות ההובלה מספקות שירותי אריזה, כך שלעיתים יהיה עליכם לשכור חברה נוספת לאריזת דירה – אם כמובן תהיו מעוניינים בשירותים הללו.
3.    ביטוחים – ביטוח הובלות מעיד על מקצועיות המובילים שעומדים לפניכם. מעבר לכך, זהו אולי האמצעי היחיד שיכול לפצות אתכם על כל נזק שעשוי להיגרם לתכולת דירתכם במקרה של חלילה תאונה.
4.    המלצות - אם יש לכם מכרים שעברו דירה בתקופה האחרונה, תוכלו להיעזר בהם ולקבל המלצות על החברה שאותה שכרו. כמו כן שימו לב שהן עדכניות מאחר והמלצה מלפני עשור לא ממש רלוונטית, יתכן שהחברה החליפה בעלים ושינתה את פניה לטוב או לרע. אם אינכם מקבלים המלצות ממכרים, תוכלו לנסות לחפש המלצות באינטרנט בפורטלים בתחום ההובלות השונים או אפילו ברשתות החברתיות.
5.    התרשמות אישית – לפני שאתם שוכרים חברת הובלות, חשוב שתהיה לכם את ההזדמנות להתרשם מנציגיה טרם הזמנת שירותי הובלה. התרשמות שכזו יכולה להתקבל אך ורק בפגישת פנים אל פנים. פגישה זו הכרחית, הן להתרשמות ההדדית והן לצורך קבלת הצעת מחיר מדויקת וחתימה על חוזה. לעולם אל תזמינו שירותי הובלות בהסתמך על שיחת טלפון בלבד.
6.    חוזה – חוזה הובלות הוא מהצעדים שאתם חייבים לבצע לפני שכירת חברת הובלות. חוזה שכזה מגן עליכם מפני עליית מחירים פתאומית ומעגן בצורה ברורה את כל מה שסוכם בינכם לבית חברת ההובלות. תאריך הובלה, שעה ומחיר, הם רק חלק מהסעיפים שצריכים להופיע בחוזה. הוסיפו כל פרט שנראה לכם רלוונטי. לדוגמה, האם ההובלה כוללת מנוף, שירותי אריזה או אולי חומרי אריזה.
7.    באיזה הצעת מחיר לבחור – לאחר שביצעתם סקר שוק, בוודאי תתקלו בהצעות מחיר ברמות שונות. בענף ההובלות, הצעות המחיר יכולות לנוע בטווחים של עשרות ואף מאות אחוזים. בנקודה זו צריך לציין שכמו בכל ענף, הצעת מחיר נמוכה במיוחד לאו דווקא מלמדת על הצעה משתלמת. חברת הובלות עם המלצות חיוביות, ביטוח וחוזה עבודה מסודר, שווה הרבה יותר מכמה שקלים נוספים. לעיתים השקט הנפשי שלכם שווה את ההוצאה העודפת – בטח כאשר מדובר במעבר דירה.
לצד התרגשות להתחלה חדשה, מעבר דירה עשוי להיות גם מלחיץ, במובן הרגשי ובמובן הלוגיסטי. מהבחינה הרגשית, אנו עוזבים את סביבת המגורים המוכרת והבטוחה, לטובת מעבר למקום חדש שאינו מוכר בדרך כלל. טבעי שיתעוררו חששות שיגברו ככל שהמשפחה גדולה יותר.
מאידך, ההיבט הלוגיסטי/ארגוני, אינו תלוי בנו ברוב המקרים אלא באנשי המקצוע שאנו בוחרים. לבחירה זו חשיבות גדולה ולכן חשוב לבצע אותה כהלכה. אנו ממליצים להתחיל ולחפש חברת הובלות כבר חודשיים או יותר לפני מועד המעבר. הדבר ימנע כניסה ללחץ מיותר ויבטיח לכם זמינות מלאה של מרבית החברות המובילות בענף – ביום ובשעה שאתם מעוניינים.