חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
מעצבים את הבית עם עבודות גבס
מה אפשר לעשות בעבודות גבס? מסתבר שהרבה דברים טובים ולעתים קרובות במחירים משתלמים.
אם אתם מתכוונים לשפץ את ביתכם, כדאי לכם להכיר את האפשרויות שענף עבודות הגבס מציב בפניכם. רמז – יש הרבה...

עבודות גבס - דווקא עכשיו
תושבי ישראל אוהבים לשפץ את ביתם. אולי לא את תהליך השיפוץ כמו שאת התוצאה הסופית של בית משודרג. אחד הדברים המעניינים בנקודה זו היא שאנו אוהבים לשפץ ולשדרג את הבית דווקא בקיץ. אם להיות מדויקים יותר, בסמוך לפסח, ישנה התעוררות בביקוש לעבודות שיפוצים, ביקוש שנשמר עד לחודשי החורף. העלייה בביקוש יכולה להיות של עד פי שלוש ביחס לחודשים אחרים. אז אם גם אתם מתחילים לתכנן את השיפוץ הבא שלכם, רצינו לשתף אתכם במספר רעיונות, לא יקרים שעשויים לשדרג את ביתכם מבלי להפוך אותו לאיי חורבות, וכל זה במחיר אטרקטיבי במיוחד. הכירו את האפשרויות שעומדות בפניכם בעולם עבודות הגבס.

לוחות הגבס על קצה המזלג
אנשים רבים תוהים האם לוחות הגבס שמשמשים לעבודות איכותיים דיים או האם הם בטוחים. למען הסר ספק, לוחות הגבס נוצרים מחומרים טבעיים והם בטוחים לחלוטין לשימוש. הסיכון הבטיחותי המלווה לעבודות גבס, תלוי בטיב העבודה ובתכנון של בעלי המקצוע – כמו כמעט בכל ענף בנייה אחר. יתרה מכך, במחקרים השוואתיים שנערכו על מנת לאמוד את יכולת הבידוד של קירות הגבס, נמצא שקירות גבס ,שנבנו על פי התקנים המקובלים, מסוגלים לבודד רעשים טוב יותר אפילו מקיר בלוקים, שלא לדבר על יכולת בידוד הטמפרטורה. הסוד כפי שנראה בהמשך, טמון בביצוע עבודת הגבס על פי כללים בסיסיים.
יחד עם זאת, החיסרון הבולט בעבודות גבס הוא אי יכולתם לעמוד במגע ישיר עם מים ולכן הלוחות משמשים אותנו לעבודות פנים בלבד.
סוגי לוחות הגבס נבדלים זה מזה בצבעים החיצוניים של הלוח. ישנו מגוון גדול מאוד של לוחות לעבודות גבס, אך בשימוש בסיסי, נעשה שימוש בשלושה סוגים עיקריים: גבס לבן, גבס ירוק וגבס אדום.
הגבס הלבן – זהו הסוג הנפוץ והפשוט ביותר. הוא נוח מאוד לעבודה ולביצוע עיצובים בגבס אך אינו מחזיק באיזשהו יתרון בולט – פרט למחירו הזול.
הגבס הירוק – בהשוואה לגבס הלבן, לוחות הגבס הירוקים, כבדים ודחוסים יותר. התכונה שמאפיינת אותם, היא עמידותם ללחות. לכן משתמשים בלוחות הללו לעבודות גבס בחדרי אמבטיה ומקומות בעלי לחות גבוהה. שימו לב שהלוחות הירוקים, אינם עמידים במגע ישיר עם נוזלים.
הגבס האדום – היתרון בסוג הגבס האדום, הוא עמידותו בפני אש והוא הסוג המועדף לעתים קרובות על קבלני הגבס, מאחר ובעלויות הגיוניות, ניתן ליצור סביבת מגורים בטיחותית יותר.

מה אפשר לעשות בעבודות גבס
אתם יכולים להעלות בדעתכם בית בישראל שאין בו עבודות גבס? רוב רובם של הבתים, בעיקר החדשים, מכילים עבודות גבס מסוגים שונים, בין שמדובר בעיצובים שונים כגון מדפים, נישות לטלוויזיה, מזנונים ועד לתקרות מונמכות וכמובן קירות גבס.
הנמכת תקרה – בניגוד למגמה בשנים קודמות בהן היה נהוג להנמיך את התקרה בגובה של 40 סנטימטרים על מנת להסתיר את מערכת המיזוג, כיום, הצרכן הישראלי מעוניין במראה נקי ככל שניתן ויחד עם ההתפתחויות הטכנולוגיות שמאפשרות זאת, כיום הנמכת התקרה מתבצעת בגבהים מינימליים. הנמכת תקרה היא עדיין מעבודות הגבס המבוקשות ביותר.
קירות גבס – אולי הדבר שגרם לחדירה המאסיבית של קירות גבס לענף השיפוצים. קירות גבס, במידה שנבנו כהלכה, יכולים במקרים רבים להחליף את קירות הלבנים שכל כך התרגלנו אליהם. מאחר וקירות גבס נבנים ברבע מהזמן ומהעלות של קיר רגיל, יחד עם העובדה שהם ניתנים לפירוק בקלות יחסית, זו האלטרנטיבה הטובה ביותר לחלוקת הדירה, בין אם זמנית או קבועה.
עבודות גבס בסלון – עבודות גבס בסלון הן מגרש המשחקים שלכם ושל בעל המקצוע. נישות לטלוויזיה, גופי תאורה נסתרים, מזנונים ומדפים, הם רק חלק מהדברים שתוכלו ליישם בביתכם, בתוך זמן קצר ובעלויות נמוכות באופן יחסי, תוכלו לעצב סלון שאף אורח לא יישאר אדיש. יתרה מזאת, עבודות גבס מאפשרות לכם לבנות אלמנטים מיוחדים שמותאמים למידות של הבית שלכם ולעיצוב והצבעים הקיימים, דבר שבהחלט מעמיד את ענף הגבס במקום הראשון בבחינת אלטרנטיבות לחידוש הבית.

איך לבצע עבודות גבס באופן הטוב ביותר?
למרות היתרונות הרבים שאת חלקם מנינו עד כה, צריך לזכור שבעבודות שיפוצים, לבחירה בבעל מקצוע מקצועי ואמין יש חשיבות גדולה להצלחת התהליך ולתוצאות המאמץ. בעבודות גבס, המשפט האחרון נכון שבעתיים ולו מפני שהדרישות להצלחת העבודה ברורות ותובעניות. סדקים, גמורים ירודים, יישום לא נכון של החומרים כתוצאה מהרצון להספיק כמה שיותר בפרק זמן קצר, הם רק חלק מהתופעות בענף שבנו סטיגמה לא נכונה בנוגע לאיכות המוצר. לכן, קחו את הזמן על מנת לבצע מחקר שוק מקיף בדבר המחירים המקובלים, אמינות ומקצועיות בעלי המקצוע שאתם מעוניינים לשכור. קבלן גבס בעל ניסיון מוכח של לקוחות מרוצים ותוצאות משביעות רצון, הוא המפתח להצלחת תהליך השיפוץ, הן מבחינת המראה והאיכות הסופיים ולא פחות חשוב, מבחינת דרך התנהלותו והשירות שיוענק לכם בעת השיפוץ. בקשו לראות תיק עבודות ולקבל מספר ממליצים על מנת לבצע את הבחירה הנכונה ולקבל את התוצאה הטובה ביותר עבורכם.