חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
כך תבחרו קבלן ביובית
שירותי ביובית הם מצרך מבוקש בקרב בעלי עסקים אך ישנם הרבה מאוד לקוחות פרטיים שנתקלים בבעיית ביוב המצריכה שימוש בביובית. לבחירת קבלן הביובית משקל גבוה במיוחד הן באבחון ופתרון התקלה, בטיב השירות וכמובן גם במחיר שתשלמו. ריכזנו מספר כללים שיעזרו לכל אחד לבחור את קבלן הביובית האולטימטיבי.

שירותי ביובית בקצרה
נכון לכתיבת שורות אלה, פועלים עשרות מפעילי ביובית בישראל כאשר מרכז הארץ מהווה את הריכוז הגבוה ביותר לקבלני ביוב וביובית מסוגים שונים.
עובדה זו אינה מפתיעה בהתחשב בכך שבגוש דן ריכוז העסקים והמגורים הגדול והצפוף בישראל. שתי העובדות הללו מביאות אותנו למצב שבו קיימות מערכות ביוב נרחבות מצד אחד אך גם כאלה שעובדות אולי תחת העומס הגבוה ביותר בישראל.
אם נוסיף לכך את מגוון העסקים שצריכים קבלן ביובית על מנת לתחזק את קווי הביוב באופן שוטף או כדי לפנות שפכים (ועדיין לא דיברנו על תקלות ביוב שגם הם חווים מעת לעת) ונבין מדוע שירותי ביובית כל כך נפוצים.
הסיבות להפעלת ביובית מגוונות מאוד. מדובר כאמור במתן שירותים שוטפים וכן בתקלות שנגרמות כתוצאה מסתימה בקווי הביוב, הצפות מסוגים שונים ואף חדירה של שורשים אל המערכת. עוד דבר שונה בערים הצפופות הוא המבנה ההנדסי של העיר. מדובר בכבישים עמוסים, חניונים רבים וכמעט כל תנאי אפשרי שהופך את העבודה עם ביובית לקשה במיוחד. כתוצאה מכך, ערים כדוגמת תל אביב הן הערים שבהן הביקוש לביובית נמוכה הוא הגבוה בישראל – מאפיין שצריך לקחת בחשבון אם אתם שוקלים לשכור שירות של קבלן ביוב בעיר כזאת.

מי צריך שירות ביובית
בגדול וכפי שכתבנו בתחילה – כל אחד שנתקל בבעיה או שצריך שירותי תחזוקה של קווי הביוב או פינוי שפכים. אם נסתכל על הנתונים ברזולוציה מעט יותר גבוהה, נוכל להבין שלצד צרכנים מזדמנים שנתקלו בבעיה כזאת או אחרת, הביקוש הגבוה ביותר נמצא בקרב בעלי העסקים מהסיבות הבאות:
כולם יודעים ומבינים שריכוז המוסכים, מפעלים ומסעדות הוא הגבוה בכל מדינת ישראל. המשותף לכל העסקים הללו הוא שהם מייצרים שפכים כדוגמת שמנים שלא ניתן ואסור על פי החוק להזרים אל מערכת הביוב הרגילה מחשש שהדבר יגרום לנזקים קשים במכוני הטיהור או בצינורות הביוב.
לכן, השירות הבסיסי שעסקים אלה צריכים על בסיס תקופתי, הוא פינוי של השמנים הללו ושטיפה של מתקני האגירה השונים כדוגמת בורות שומן ומפרידי שומנים. תדירות השירות והמחיר נקבעים על פי גודל בור האגירה וקצב העבודה של העסק.

כללים לבחירת מפעיל ביובית
חפשו בקרבת מקום – כשמדובר בשירותים שמגיעים אליכם, יש חשיבות גבוהה למיקומו של בעל העסק ובשירות ביובית הכלל הזה אפילו חשוב במיוחד. זמן ודלק עולים בכסף ולכן ככל שמפעיל הביובית יהיה קרוב אליכם, כך הו יהיה מסוגל להציע לכם מחיר יותר משתלם מאחר שהוא ישקיע פחות כסף בעצמו בהגעה אל המקום.
התייעצו עם עמיתים – משפט זה נכון לבעלי עסקים שצריכים שירות על בסיס קבוע ולכן הדרך הטובה ביותר היא להיעזר במישהו שכבר בירר ומצא קבלן ביובית מומלץ. מצחיק לחשוב איך התייעצות קצרה יכולה לחסוך שעות ובעיות שקשורות לבעלי מקצוע לא אמינים.
התאימו את הביובית לעבודה – לא כל ביובית תתאים לכם. כך לדוגמה יכול מאוד להיות שיש צורך לשכור ביובית נמוכה אך במקרים אחרים בהם יש לשאוב כמויות גבוהות של ביוב צריך דווקא ביובית גדולה. בררו עם הקבלן אילו סוגי ביוביות הוא מחזיק ברשותו.
לקוחות פרטיים? בקשו הצעה כוללת מע"מ – ללקוחות עסקיים ברור שהצעות המחיר אינן כוללות 17% מע"מ אך ללקוחות מזדמנים שצריכים לפתוח סתימת ביוב במהירות, זה ממש לא ברור מאחר שבחיי היום יום אינם מורגלים בתוספת האחוזים המדוברים. כך תוכלו להשוות בין ההצעות באופן הברור והשקוף ביותר. לבעלי עסקים לעומת זאת מומלץ לוודא שהמחיר כולל את האגרות שמשולמות לאתרי הפסולת במקרה של פינוי שמן או ביוב אחר.
בנקודה זאת שווה להציץ במדריך מפורט שמסביר מהי ביובית ואיך השירות יכול לסייע לכם.
לבסוף - לא משנה אם אתם לקוחות מזדמנים או קבועים, בכל מקרה מומלץ לעשות סקר מחירים שיבטיח לכם שאינכם מבזבזים כסף לשווא. הקפדה על כל הסעיפים תבטיח שתקבלו את השירות הטוב ביותר במחיר הכי נמוך שניתן.