חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
עופי מפה!
יונים מהווים מטרד לאדם ויכולים לגרום לכלוך ונזק רב. בכתבה שלפנינו נסביר איך עושים שירותי הרחקת יונים בצורה יעילה וטובה.

למה צריך שירותי הרחקת יונים?
אולי לא כולם יודעים, אבל לא מדובר במפגע אסתטי בלבד. יונים עלולות להביא מחלות ובעיות בריאותיות מעבר לאי נעימות שיש בהימצאותן.

שירותי הרחק יונים
הגענו למסקנה כי איננו מעוניינים ביונים והן לא טובות בסביבתנו, השאלה היא רק מה עושים עכשיו ואיך מעיפים אותם מן השטח?
בכל מקרה של יונים מקננות כדאי לקרוא לחברת הדברה שנותנת שירותי הרחקת יונים. אנשי המקצוע של החברה מכירים היטב את התנהגות היונים ויכולים ליעץ ולסייע בהרחקת המפגע.
הם יבואו לבדוק את מקום הקינון שלהם, ואת הסיבה שהן בחרו את המקום הזה, יוכלו להמליץ על דרך להרחקה ושיטות שונות להתפטר מהם.
צריך להכיר טוב את אופי היונה כדי להבין מה יגרום לה להסתלק, לכן כדאי להזמין איש מקצועי שעובד בהרחקת יונים ולקבל ממנו המלצה.

הדרכים המקובלות
בדרך כלל ימליצו בחברה של שירותי הרחקת יונים לנסות להתפטר מהיונים בשלושה הבטים שונים:
1. הנחת דוקרנים או רשת במקום קינון היונה. בכל המקומות בהם יש קינון מניחים רשת מיוחדת שגורמת ליונה אי נעימות וחוסר רצון לשבת. ישנם מספר סוגי משטחים שמתאימים למטרה הזו, ולפעמים נעזרים עם רשת צפופה שגורמת לקרקע להיות חסרת יציבות. כל זה כדי לגרום ליונה להעדיף מקומות יציבים ונוחים יותר ופשוט להסתלק מה יותר מהר....
2. אם מדובר בשטח קטן וסגור יחסית אפשר לחסום את המקום על ידי הנחה של רשת צפופה. מתאים במיוחד לכוכים של גגות רעפים בהם אוהבים יונים להסתתר ולמצוא פינה, סגירה של הפתח תמנע מן היונה לקנן שם.
3. הדמיה של אויבים – ליונה אויבים רבים שמאיימים עליה ומפחידים אותה, מתחיל מבני אדם ועד לציפורים גדולות וטורפות כמו עורב או נץ. אפשר להעזר בדחליל מסוג זה כדי להפחיד את היונה ולהרחיק אותה אבל יש להשתדל להזיז את הדחליל מזמן לזמן כדי שהוא יראה אמיתי ו"נושם".
בכל מקרה כדאי להעזר עם איש מקצוע שעושה שירותי הרחקת יונים ולהתיעץ מה הדרך הכי אפקטיבית לטפול יעיל.