חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
מה בין מזרונים העשויים לטקס לבין עצי גומי  
שוק המזרונים הוא שוק מגוון ורווי, יש מזרונים העשויים מספוג, יש כאלו העשויים שמיוצרים בטכנולוגית קפיצים, ויש כאלו המיוצרים מחומר גלם ויסקו או לטקס. כל מזרון מיועד לקהל יעד אחר, ויש לו יתרונות וחסרונות אחרים.
מי שעומד לרכוש מזרון כדאי לו לעשות שעורי בית ולדעת היטב מה מאפיין את המזרון שהוא עומד לרכוש , מהם היתרונות והחסרונות שלו, והאם הוא בכלל מתאים לצרכים שלו.
מזרונים העשויים לטקס טבעי, עשויים מחומר אלסטי שמקורו תאמינו או לא בעצי גומי הנמצאים באזורים הטרופיים שברחבי העולם. הלטקס עובר תהליכי עיבוד במטרה להפוך אותו לחומר עמיד לאורך זמן, והייחוד שלו הוא היכולת שלו להעניק תמיכה לכל חלקי הגוף, ולמנוע מצב של לחץ על נקודה מסוימת בגוף במהלך השינה. בנוסף לכך המזרונים הללו עמידים בפני אלרגיות שונות כמו קרדית האבק, ולכן הם מומלצים למי שסובל מהן.  עוד יתרון שיש ללטקס הוא העובדה שהוא עמיד לאורך זמן.  מי מכם שאכפת לו ממצב כדור הארץ, ומכל סוגית איכות הסביבה,וודאי  ישמח לדעת שזהו המזרון הידידותי ביותר לסביבה, משום שהוא עשוי מחומר טבעי שמתכלה.
אז מה הקשר בין מזרונים העשויים מלטקס לבין עצי הגומי
הלטקס הוא נוזל חלבי שנמצא בקליפת עצי גומי. ניתן למצוא מעין צינורות של לטקס שצומחים בצורה של ספירלות על קליפת  עץ הגומי. בעת תהליך איסוף החומר חושפים האנשים העוסקים באיסוף החומר, את קליפת הגזע בזהירות ומוצאים את צינורות הלטקס , ולאחר מכן מעבירים את החומר למיכלים מיוחדים.
תהליך זרימת הלטקס למיכל הוא איטי ויכול להמשך אפילו חצי יום. את איסוף החומר ניתן לבצע רק בימים ללא גשם זאת כדי למנוע מצב שבו הגשם ידלל את הלטקס שכבר הצטבר במיכלים. לאחר שהחומר הצטבר במיכלים הוא מועבר לאתר שבו הוא עובר תהליך עיבוד וייצור שבסופו  יתקבל חומר חדש הנקרא קצף לטקס.
היום בעידן שבו יש צורך עצום בחומר לטקס, ישנם מטעים ענקיים המתפרסים על שטחים נרחבים במדינת סרי לנקה, שהפכה ליצואנית מס' 1 של חומר הלטקס.
האם קיים גם לטקס סינטטי
הביקוש הרב ללטקס, והקושי לייצור לטקס טבעי בכמויות כה גדולות, הביא לכך שהחברות הזקוקות ללטקס כחומר גלם , החלו לייצר גם לטקס סינטטי העשוי  מגומי סינטטי שמקורו בנפט שעובר תהליכי עיבוד.
אז מי מכם שנהנה עד עכשיו משינה טובה ובריאה על מזרוני לטקס ולא ידע עד עכשיו ממה הם עשויים, ומהו חומר הגלם שבזכותו המזרון הופך להיות תומך ועמיד לאורך זמן, יכול עכשיו בזכות המאמר הנ"ל להבין טוב יותר את הקשר שבין מזרוני לטקס לבין עצי גומי. ולמי מכם ששוקל את האפשרות של רכישת מזרון לטקס המאמר הזה יבהיר לו טוב יותר מהו מזרון לטקס.
מזרונים מכל הסוגים ניתן למצוא את MD מנדלבוים: http://www.mandelboim.com