חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
כתיבה שיווקית לאתרי האינטרנט – עשרת כללי הזהב של הכתיבה השיווקית
לכתיבה שיווקית לאתרי האינטרנט יש מאפיינים וכללים ייחודיים. הכתיבה השיווקית אינה דומה לכתיבת סיפור, לכתיבה עיתונאית או לכתיבת רומן. אם נרצה להמיר את המילים למכירות ואת התוכן השיווקי לעסקאות עלינו להקפיד ללכוד את הגולש, לעניין אותו, להגביר את האמון שלו בנו ורק אז נוכל להניע אותו לפעולה ולסגור עסקה.

כתיבה שיווקית לאתרי האינטרנט – עשרה כללים שכל כותב תוכן חייב להכיר
כתיבה שיווקית לאתרי האינטרנט היא כתיבה הנכתבת בסגנון פירמידה הפוכה. נתוני הסטטיסטיקה מעידים כי מרבית הגולשים מתמקדים בעיקר בפסקה הראשונה וחלק גדול מחליט אם לקנות את המוצר או לא כבר בסיום קריאת הפסקה הראשונה. לכן, חשוב למקד כבר בפסקה הראשונה את התועלות ואת היתרונות של המוצר. תועלות ויתרונות הן מילות המפתח של הכתיבה השיווקית ואותן יש להדגיש בפתיחת הכתבה.
התאימו את רמת הכתיבה לקהל היעד, לרופאים, למשל נשתמש במונחים מקצועיים וברמה גבוהה, לילדים ובני נוער נכתוב בשפה מדוברת.
הכתיבה השיווקית אוהבת פעלים אקטיביים. הימנעו מפעלים פסיביים, הם מכבידים על הקריאה, מסרבלים אותה ועוצרים את שטף הקריאה.
אל תכתבו את התוכן כגוש אחד, אלא בפסקאות. חלקו את הטקסט לפסקאות, השאירו רווח בין פסקה לפסקה ולכל פסקה תנו כותרת משנה. כתיבת התוכן בגוש אחד, מעמיסה על העיניים ומעייפת את הקורא עוד לפני שהחל לקרוא את הפסקה הראשונה. לא תמיד ירצה הקורא לקרוא בעיון את כל התוכן, פעמים רבות הוא ירפרף ויסרוק בעיניו את הכתבה. הקלו עליו במשפטים הראשונים של כל פסקה, כתבו את המסר העיקרי והדגישו אותו באותיות בולטות. הקורא הממהר יסרוק בעיניו את הכתבה, יטמיע את המסרים העיקריים ואם זה יעניין אותו הוא ישוב ויקרא את כל הכתבה, והפעם בעיון.
כתבו תמיד במילים פשוטות ובמונחים מוכרים. כתבו משפטים קצרים, זורמים, רהוטים וקריאים, אל תסתבכו עם משפטים ארוכים ומורכבים, הם מקשים על שטף הקריאה.  עדיף לכתוב שני משפטים קצרים וקריאים מאשר משפט אחד ארוך ומסורבל.
כתבו בסגנון אישי והשתמשו בגוף שני, את או אתה, אתם או אתן. פנייה אישית יוצרת אינטימיות וקרבה, מגבירה את האמון ומשיגה את מטרת הכתיבה.
הקפידו על כתיבה רהוטה שתכבד אתכם ותכבד גם את הגולש. הימנעו משגיאות כתיב ושגאות ניסוח, הקפידו על כללי הזכר והנקבה ועל כללי התחביר העברי.
עוררו אימון בגולש, תנו לו את כל המידע, גם סודות מקצועיים. הוא לא יתחרה בכם, להיפך הוא יתייג אתכם כמומחים ויאמין בכם.
כתיבה שיווקית לאתרי אינטרנט היא כתיבה משכנעת המניעה לפעולה. טפטפו את המסרים השיווקיים בעדינות לאורך כל התוכן, את ההנעה לפעולה השאירו לפסקה האחרונה. אחרי שהצלחתם לעורר אימון ולהניע את המסרים השיווקים, רוב הסיכויים כי כעת תצליחו לסגור את העסקה.