חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
ארונות כיבוי, ושאר ציוד כיבוי שכל בניין צריך
אם אתם רוצים לדעת איזה ציוד חשוב שיהיה בבניין מגורים או בכל בניין שבו נמצאים אנשים, בעלי חיים וציוד יקר, חשוב שתדעו כי ישנו ציוד מסוגים שונים שיכול לסייע לכם להציל רכוש וחשוב מכל – חיים.
כיום ישנם מגוון רב של ציוד שמספקות חברות המתמחות בתחום שמספקות ציודי המתאים לכיבוי אש שבו ניתן להשתמש גם אם אינכם לוחמי אש. ציוד זה שיכול לעזור לכם להתמגן כנגד אש בצורה טובה. מלבד זאת ציוד תקין ומותאם אישית יהיה כזה שבאמצעותו תוכלו לאתר מקורות עשן ואש בצורה טובה ובכך גם להתריע את שירותי הכיבוי וההצלה על הדליקה והעשן במקום.

אז מהו הציוד?
ארונות אש -  ארונות אש הם כאלה שחייבים להיות מותקנים בכל בניין כאשר יש בתוך הארונות ציוד וכלים בסייסים שמסייעים להתגונן נגד אש. ארונות כיבוי הם ארונות צמודי קיר ועשויי פח שמכילים ציוד מיגון אש חשוב, כמו למשל: גלגלונים שהם צינור ארוך המחובר לברז כיבוי, מטפי אש, ושאר ציוד שעוזר להתמודד עם שריפות.
גלאי עשן – בנוסף לארונות האש חשוב שבבניין בו אתם נמצאים יהיו גם גלאי עשן. גלאים אלה הם בעצם  מכשירים עגולים קטנים שפועלים על חיישנים שנועדו לגלות את חלקיקי העשן הקטנים ביותר ולהתריע בפניהם. גלאי עשן הם כאלה שבדרך כלל מחוברים למערכות לגילוי עשן ולספרינקלרים המתיזים מים או קצף על האזור במטרה לחנוק את האש.  לפרטים נוספים
חדרי אש – חדרי אש הינם חלל שבו נמצאים כל הכלים להגנה מאש. בתוך הארונות ישנו ציוד לכיבוי אש הכולל גרזן לשבירת דלתות במקרה הצורך, מטפים בגדלים שונים, צינור כיבוי אש המחובר לברז כיבוי אש, כפפות מסכות עשן וכל הציוד שנועד לכבות ולהתגונן עמו עם אש.

אז כיצד בוחרים ציוד איכותי?
כאשר אתם בוחרים ציוד למיגון מפני אש, יש לשים לב כי אתם בוחרים ציוד איכותי בלבד. ציוד איכותי הוא כזה שמאושר על פי מכון התקנים הישראלים הוא עומד בכל התקנות של משרד הבטיחות ורשות הכבאות.

מהיכן ניתן להשיג את הציוד?
ציוד לכיבוי אש ניתן להשיג מחברות המתמחות באספקה והתקנה של ציוד לכיבוי אש. חברות מסוג זה יכולות לבצע מספר פעולות עבור הבניין שלכם ביניהם: תכנון הנדסי של מיגון אש, אספקת ציוד למיגון אש, התקנת ספרינקלרים, גלאי ומערכות גילוי כמו גם קבלת כל האישורים הדרושים לבנייה ואכלוס של הבניין שלכם.