חברי MyTzadikהרשמה חינם!
לצורך אימות אנושי יש לסמן
איך אפשר לטפל בקשר הזוגי?
הקשר הזוגי שלנו הוא כזה שחשוב לשמור עליו מכל משמר ולדאוג כי הוא לא ייהפך להרסני, חד גוני משעמם או מייאש.
זה נכון, להיות בקשר זוגי זאת משימה שאינה קלה בעיקר בעולם מתקדם שבו האפשרויות הן אינסופיות ויותר אנשים תוהים האם זוגיות היא בכלל משהו שמתאים להם.
אבל אם אתם עדיין אוהבים את בן או את בת הזוג שלכם ואתם רוצים לשמר את הקשר בינכם - חשוב שתדעו שיש דרכים שבאמצעותן אפשר לקיים מערכת יחסית מוצלחת.

אבל מהן הדרכים?
טיפול זוגי - אם אתם מחפשים הכוונה לקשר הזוגי ואת הדרך לעלות על 'דרך המלך', חשוב שתדעו כי בכל הנוגע לייעוץ כמו גם טיפול זוגי המלצות מחברים, בני משפחה ואפילו המלצות שתקבלו ברשתות החברתיות: יאפשרו לכם למצוא מטפל זוגי מושלם. כיום ישנם מגוון מטפלים זוגיים מומלצים, ביניהם כאלה שעוסקים בטיפול בתרפיה, טיפול באמצעות דמיון מודרך, ייעוץ זוגי קלאסי ועוד.
שבירת שגרה - נסו לשבור את שגרת יומכם וזאת משום שפעמים רבות השגרה ואורח החיים הקדחתני הם אלה שהופכים את מערכת היחסים למשמימה וחסרת מעוף. החליטו כי פעם בשבוע לפחות אתם יוצאים אל בילוי מסוגים שונים כמו הצגה, הופעה, ארוחת ערב רומנטית ועוד ובכך תוכלו לשבור את השגרה.
שמרו על ערוצי תקשורת פתוחים - חשוב שתדעו לדבר אחד עם השני או אחד עם השנייה בצורה פתוחה, כנה ולא ממקום שיפוטי. ציינו מול בני הזוג את הרגשות שלכם ונסו להעביר להם את הרצון שלכם בשינוי וזאת כדי שמערכת היחסים תעלה על דרך המלך. נסו לקיים את השיחות במסגרתו של ייעוץ זוגי טוב וכזה שיאפשר ערוץ תקשורת פתוח וכנה יותר.
הציבו גבולות ברורים - חשוב שמערכת היחסים שלכם תהיה כזאת שיש לב גבולות ברורים. אם אתם מגיעים למצבים של ויכוחים וריבים קשים שעוברים את הגבול ומלווים באלימות מילולית, איומים או חלילה אלימות פיזית: חשוב מיד להתרחק אחד מן השני, לקחת פסק זמן וכמובן לפנות לייעוץ זוגי שיוכל לסייע לכם להציב גבולות ברורים בנוגע להתנהגות המקובלת בתוך הקשר שלכם.
אם המצב מחמיר ועל אף שפונים אל טיפול זוגי לא מסתמנת הטבה במערכתה היחסים - יש לשקול את הצעדים הבאים שעלולים להיות גם כאלה המובילים לפרידה או לפסק זמן ארוך.