חברי MyTzadikהרשמה חינם!
רבי ישראל דב בער אדסר
תאריך הילולא: י''ח חשון מקום קבורה: ישראל
דרכי גישה

ירושלים: הר המנוחות - גוש י"א חלקת "חסידים"
מהחניון נכנסים רגלית דרך הנתיב הימני עד לפניה ימינה, לפנות ימינה ולהמשיך ישר כ – 240 מטר עד המדרגות שבצד ימין. לרדת במדרגות לעבר גוש י"א. הציון נמצא בצד ימין תחת סככת ברזלים
(בסמוך ציון אשתו-אסתר מינדל)

ציון זוגתו (אסתר מינדל) הנמצא בסמוך. נפטרה: כ"ה תמוז ה'תשכ"ה

אביו: ר' אייזיק שלמה.
אשתו: מרת אסתר מינדל.
בנו: ר' שמעון.
בתו: ציפורה (בעלה ר' שמואל בן חיים יוסף קרויזר).
מורו: ר' ישראל קרדונר ברסלבר.

נולד בשנת ה'תרמ"ו בטבריה, למשפחה חסידית מיוחסת של חסידי קרלין. בילדותו מצא בפח אשפה ספר בשם "השתפכות הנפש" אשר ליקט חסיד ברסלב [לא ברור אם המלקט הוא ר' אלתר מטעפליק או ר' ישראל קרדונר]. הספר היה ללא כריכה ור' ישראל שלא ידע מי המחבר התלהב מהספר למד בו כל הזמן ויישם את הכתוב בו - התבודד והתפלל. עם הגיעו לגיל מצוות למד בישיבת "רבי מאיר בעל הנס" והמשיך להגות בספר עד שאחד החסידים אמר לו שהספר הוא של ברסלב ולאחר ויכוח, לקח את הספר. ר' ישראל כבר ידע אותו בעל פה וניסה להגיע לחסידות זו ולתהות על קנקנה. בגיל 17 פגש בר' ישראל קרדונר - חסיד ברסלב מצפת שהגיע לטבריה, התחבר אליו ונהיה לחסיד ברסלב. משפחתו התנגדה לכך, אביו אמר לו שיבחר איזו חסידות שרוצה מלבד ברסלב, אך ר' ישראל התעקש להמשיך בדרכו. אביו גרשו מביתו והוא הלך לביתו של ר' ישראל קרדונר.
לפני שנעשה לברסלבר התארס ונשא לאישה את בתו של ר' פנחס הכהן מוהליבר מצפת בתמיכתו של ישראל קרדונר. נולדו להם חמישה ילדים, הם סבלו מהתנכלויות מצד משפחת הכלה ומצד אנשי צפת ועברו לגור ליד ר' ישראל קרדונר. לאחר זמן עברו לירושלים כדי ללמוד שם מזקני חסידות ברסלב. בשנת ה'תרפ"ב הגיע לידיו פתק, באחרית ימיו גילה כי בפתק מסר לו ר' נחמן סוד נפלא ובו נכתב: 'נ נח נחמ נחמן מאומן' ובצוואה שכתב בד' אלול ה'תשנ"ב הקדיש את כל רכושו למען הדפסת והפצת ספרי ר' נחמן מברסלב.
במוצאי שבת ה'תשנ"ה השיב את נשמתו ליוצרה.
[דרומית לירושלים הוקם הישוב - אב"י הנחל, על שם ספרו].
מספריו:
• אב"י הנחל

תמונת הצדיק באדיבות ברסלב-מוסדות תיקון המידות